Rettig kupił fabrykę rur od firmy Uponor

2012-02-06 15:35
Rettig kupił fabrykę rur
Autor: PURMO Rury do wody PE-X i PE-RT marki Hewing produkowane są w ramach koncernu Rettig 

Koncern Rettig kupił w Niemczech od firmy Uponor fabrykę produkującą rury PE marki Hewing. Rettig jest obecnie jej jedynym właścicielem. Umowę zakupu podpisano 24 stycznia 2012 roku.

Zakupiona przez Rettig fabryka znajduje się w Ochtrup. Firma Hewing powstała w 1974 roku, która w roku 1988 została wykupiona przez Uponor. To dla fabryki było korzystne, bo nowy właściciel wprowadził innowacyjne metody produkcji i doprowadził do podwyższenia standardów jakości. Teraz produkowane tam są wielowarstwowe rury PE-X i PE-RT do ogrzewania podłogowego, grzejników oraz rury do wody użytkowej.

W 2011 roku obroty firmy Hewing wyniosły około 50 mln euro, zatrudnionych jest tam 230 osób. Mimo przejęcia, Rettig zamierza utrzymać znaczną niezależność firmy Hewing, a fabryka będzie produkowała rury PEX również na potrzeby Rettiga.

Rury PEX dla Purmo

Trzeba jeszcze dodać, że koncern Rettig jest właścicielem marki Purmo, która produkuje rocznie blisko 9 milionów grzejników, a zatem nowa fabryka będzie miała dla kogo wytwarzać rury PEX (PE-X i PE-RT). Rettig ma zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy, eksportuje swoje produkty do 50 krajów na świecie. Co ciekawe, największa fabryka koncernu mieści się w Polsce - w Rybniku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej