Rettig kupił fabrykę rur od firmy Uponor

2012-02-06 15:35
Rettig kupił fabrykę rur
Autor: PURMO Rury do wody PE-X i PE-RT marki Hewing produkowane są w ramach koncernu Rettig 

Koncern Rettig kupił w Niemczech od firmy Uponor fabrykę produkującą rury PE marki Hewing. Rettig jest obecnie jej jedynym właścicielem. Umowę zakupu podpisano 24 stycznia 2012 roku.

Zakupiona przez Rettig fabryka znajduje się w Ochtrup. Firma Hewing powstała w 1974 roku, która w roku 1988 została wykupiona przez Uponor. To dla fabryki było korzystne, bo nowy właściciel wprowadził innowacyjne metody produkcji i doprowadził do podwyższenia standardów jakości. Teraz produkowane tam są wielowarstwowe rury PE-X i PE-RT do ogrzewania podłogowego, grzejników oraz rury do wody użytkowej.

W 2011 roku obroty firmy Hewing wyniosły około 50 mln euro, zatrudnionych jest tam 230 osób. Mimo przejęcia, Rettig zamierza utrzymać znaczną niezależność firmy Hewing, a fabryka będzie produkowała rury PEX również na potrzeby Rettiga.

Rury PEX dla Purmo

Trzeba jeszcze dodać, że koncern Rettig jest właścicielem marki Purmo, która produkuje rocznie blisko 9 milionów grzejników, a zatem nowa fabryka będzie miała dla kogo wytwarzać rury PEX (PE-X i PE-RT). Rettig ma zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy, eksportuje swoje produkty do 50 krajów na świecie. Co ciekawe, największa fabryka koncernu mieści się w Polsce - w Rybniku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej