Rettig Heating i "... z natury segreguję!"

2009-06-05 8:00
Logo programu W trosce o naturę
Autor: Purmo

Akcja edukacyjna "... z natury segreguję!" ma na celu przekonanie dzieci i młodzieży, że właściwie prowadzona segregacja śmieci jest równie ważna, jak recykling. Firma Rettig Heating włączyła się w organizację majowej akcji Rybnika.

Projekt "...z natury segreguję!" to cykl ekologicznych akcji edukacyjnych, prowadzonych w całej Polsce. W ich ramach dzieci uczą się m.in. na czym polega recykling i jak prowadzić selektywną zbiórkę odpadów. Program jest elementem projektu edukacji ekologicznej "W Trosce o Naturę", opracowanego przez Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA (PSR). Do najważniejszych elementów majowej odsłony należały warsztaty edukacyjne oraz konkurs selektywnej zbiórki odpadów dla szkół. W Rybniku, 27 maja, w ramach "Dni Ziemi, Wody i Powietrza", odbył się wielki finał akcji, podczas którego zaprezentowane zostały prace artystyczne dzieci z uczestniczących w akcji placówek.
Akcję honorowym patronatem objął prezydent miasta Rybnik. Udział w jej organizacji miały władze miejskie, firma Rettig Heating (producent grzejników Purmo w Rybniku), a także Transgór oraz Politechnika Śląska w Rybniku.

- Marka Purmo od lat wspiera inicjatywy ekologiczne, jesteśmy na przykład partnerem programu "W trosce o naturę”" W naszej działalności, także procesie produkcji, kierujemy się zasadami poszanowania środowiska. Dlatego wsparcie tej lokalnej akcji było dla nas naturalną decyzją – komentuje Emilia Dudek, kierownik marketingu Rettig Heating Polska.
Purmo przystąpiło do programu "W trosce o naturę" w 2005 roku. Od tego czasu uratowano przed wycięciem 8 mln drzew (dzięki zbiórce i recyklingowi opakowań z papieru).

- Program "...z natury segreguję!" przygotowaliśmy z myślą nie tylko o kształtowaniu proekologicznej postawy wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród całych społeczności lokalnych – kontynuuje Zofia Kabas, koordynator akcji, PSR – Chcemy pokazać, jak ważna jest wspólna odpowiedzialność za środowisko naturalne, angażując w akcję samorządy lokalne, przedsiębiorców i operatorów komunalnych.

Program akcji "...z natury segreguję!" został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Kolejne akcje, zaplanowane na 2009 rok, odbędą się m.in. w Garwolinie oraz Krynicy Zdrój.


"W Trosce o Naturę" to kompleksowy projekt edukacji ekologicznej z zakresu selektywnej zbiórki i zagospodarowania odpadów opakowaniowych oraz poużytkowych prowadzony przez Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA. Obejmuje szkolenia dla przedsiębiorców, nauczycieli, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz innych zainteresowanych. Jego istotny element stanowi projekt "...z natury segreguję!", w ramach którego prowadzone są lokalne akcje edukacyjne w całej Polsce. Projekt jest dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej