Reorganizacja zarządu Grupy Polcolorit

2008-04-07 11:38

Nowy dyrektor ds. sprzedaży (zastąpił on z dniem 1 lutego 2008 roku Ireneusza Wolfa) w Grupie Kapitałowej Polcolorit - Dariusz Bator, został także powołany na członka zarządu Grupy.

Przez ostatnie dwa lata Dariusz Bator był związany ze spółką Pierekriostok, która jest liderem handlu detalicznego na rynku rosyjskim. Pełnił tam funkcję głównego doradcy: najpierw dyrektora operacyjnego, później - dyrektora generalnego. Do jego obowiązków należało wówczas opracowanie i kontrola standardów pracy oraz ocena lokalizacji pod nowe obiekty handlowe. Największym wyzwaniem, z uwagi na dużą skalę działalności i położenie geograficzne, było jednak przygotowywanie i realizacja planów operacyjnych dla tej największej w Rosji sieci hiper- i supermarketów.

W latach 2001-2004, Dariusz Bator pracował w Tesco Poland; najpierw na stanowisku dyrektora hipermarketu, później jako dyrektor regionalny, a w latach 2004-2006 - jako dyrektor ds. logistyki. Przed podjęciem pracy w Tesco, związany był z siecią Makro Cash and Carry, gdzie pracował od 1994 do 1998 roku, na stanowiskach: kierownika działu, zastępcy dyrektora i następnie - dyrektora hali. Jego droga zawodowa obejmuje także m.in. pracę w WPPS Polmos Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję kierownika działu marketingu. Za największy sukces w karierze Dariusz Bator uznaje umiejętność budowania zgranego i nakierowanego na realizację planów zespołu ludzi. Wysoko ceni sobie także fakt, że zawsze realizował postawione cele. Zapytany o zainteresowania, odpowiedział: "W pracy interesują mnie przede wszystkim nowe wyzwania, kontakty z ludźmi oraz tworzenie odpowiedniego klimatu dla realizacji zaplanowanych zadań. Natomiast w czasie wolnym uprawiam sporty związane z wodą i górami: żeglarstwo, nurkowanie, wędrówki. Uprawiam również łowiectwo. Lubię także czytać, zwłaszcza relacje z dalekich podróży."

Polcolorit SA to najstarsza prywatna firma produkująca płytki ceramiczne w Polsce. Od 2004 r. firma jest notowana na GPW w Warszawie. W skład Grupy Kapitałowej Polcolorit wchodzi spółka Polcolorit SA oraz w 100% zależna od niej spółka Ceramika Marconi Sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej