Rekordowe wyniki DTZ Holdings plc

2006-05-22 18:41

Firma DTZ Holdings plc, notowana na giełdzie londyńskiej, odnotowała rekordowe wyniki za okres kwiecień 2005 - kwiecień 2006. Jej obroty wzrosły o 19 proc., a dochód na jedną akcję zwiększył się o 53 proc. Szczególne zwielokrotnienie zysków miało miejsce w Europie Kontynentalnej.

W świetle szybkiego rozwoju grupy zarząd prognozuje 40-procentowy wzrost dywidendy do 9.75 pensów do końca roku obrachunkowego (IV 2004 - IV 2005 : 7.50 pensów). Nie bez znaczenia dla rozwoju firmy i zwiększenia jej zasięgu pod kątem rynku inwestycyjnego miało przejęcie 50 proc. udziałów Rockwood Realty Associates, wiodącej amerykańskiej firmy consultingowej z zakresu rynków kapitałowych.
- Tylko nieliczne firmy doradcze z zakresu nieruchomości mają globalny zasięg oraz oferują szeroki wachlarz wysokiej jakości świadczonych usług, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów - komentuje wyniki Tim Melville-Ross, dyrektor zarządzający DTZ. - Biorąc pod uwagę stworzone solidne podstawy oraz znaczący rozwój, jaki nastąpił w  ubiegłym roku obrachunkowym na całym świecie, zarząd jest przekonany, że Grupa będzie nadal przynosiła zyski w obliczu zmieniających się warunków rynkowych.
Do osiągnięcia tak dobrych wyników i wzrostu udziału rynkowego we wszystkich krajach, a szczególnie w Rosji i w Polsce przyczynił się w niemały sposób zespół DTZ w Centralnej i Wschodniej Europie.
DTZ jest międzynarodową firmą doradczą i konsultingową z zakresu nieruchomości. Zatrudnia ponad 10,000 pracowników, działających na rzecz instytucji finansowych i rządowych, deweloperów, przedsiębiorstw oraz inwestorów w 40 krajach na całym świecie. Posiada 200 biur w 163 miastach.
Firma dostarcza usługi konsultingowe, a także związane z wynajmem powierzchni biurowej, magazynowej i handlowej, wyceną, finansami, zarządzaniem nieruchomościami oraz analizą rynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej