Rekordowe wyniki DTZ Holdings plc

2006-05-22 18:41

Firma DTZ Holdings plc, notowana na giełdzie londyńskiej, odnotowała rekordowe wyniki za okres kwiecień 2005 - kwiecień 2006. Jej obroty wzrosły o 19 proc., a dochód na jedną akcję zwiększył się o 53 proc. Szczególne zwielokrotnienie zysków miało miejsce w Europie Kontynentalnej.

W świetle szybkiego rozwoju grupy zarząd prognozuje 40-procentowy wzrost dywidendy do 9.75 pensów do końca roku obrachunkowego (IV 2004 - IV 2005 : 7.50 pensów). Nie bez znaczenia dla rozwoju firmy i zwiększenia jej zasięgu pod kątem rynku inwestycyjnego miało przejęcie 50 proc. udziałów Rockwood Realty Associates, wiodącej amerykańskiej firmy consultingowej z zakresu rynków kapitałowych.
- Tylko nieliczne firmy doradcze z zakresu nieruchomości mają globalny zasięg oraz oferują szeroki wachlarz wysokiej jakości świadczonych usług, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów - komentuje wyniki Tim Melville-Ross, dyrektor zarządzający DTZ. - Biorąc pod uwagę stworzone solidne podstawy oraz znaczący rozwój, jaki nastąpił w  ubiegłym roku obrachunkowym na całym świecie, zarząd jest przekonany, że Grupa będzie nadal przynosiła zyski w obliczu zmieniających się warunków rynkowych.
Do osiągnięcia tak dobrych wyników i wzrostu udziału rynkowego we wszystkich krajach, a szczególnie w Rosji i w Polsce przyczynił się w niemały sposób zespół DTZ w Centralnej i Wschodniej Europie.
DTZ jest międzynarodową firmą doradczą i konsultingową z zakresu nieruchomości. Zatrudnia ponad 10,000 pracowników, działających na rzecz instytucji finansowych i rządowych, deweloperów, przedsiębiorstw oraz inwestorów w 40 krajach na całym świecie. Posiada 200 biur w 163 miastach.
Firma dostarcza usługi konsultingowe, a także związane z wynajmem powierzchni biurowej, magazynowej i handlowej, wyceną, finansami, zarządzaniem nieruchomościami oraz analizą rynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej