Rehau ma halę do recyklingu w zakładzie w Śremie

2015-07-08 14:41
rehau zaklad srem
Autor: REHAU

Recykling ma duże znaczenie w cyklu życia produktu. Oznacza minimalizację wpływu procesu produkcji na środowisko naturalne. Możliwość recyklingu jest szczególnie ważna przy produktach polimerowych. Firma Rehau otworzyła specjalną halę do recyklingu w swoim zakładzie w Śremie.

Polimerowe produkty odgrywają ważną rolę we współczesnym świecie. Dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska ogromne znaczenie ma możliwość ich recyklingu. Większość polimerowych wyrobów budowlanych ma długą żywotność, jednak na koniec ich cyklu życia, dzięki nowoczesnym technologiom, można je przekształcić w nowe, pełnowartościowe produkty.

Firma Rehau rozbudowała zakład w Śremie o nową halę do recyklingu, wyposażoną w nowoczesne urządzenia służące do odzysku surowców i umożliwiające ich ponowne zastosowanie w produkcji profili okiennych. Dzięki recyklingowi okien i materiałów poprodukcyjnych w kontrolowanym procesie, do ponownego wykorzystania trafia materiał wysokiej jakości.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej