Regatta Build Cup 2019, czyli polskie regaty branży budowlanej na wodach Adriatyku

2019-07-23 16:04
Regatta Build Cup 2019
Autor: Fakro W Regatta Build Cup 2019 wystartuje rekordowa liczba ponad 300 żeglarzy płynących na 33 jachtach.

W tym roku odbędą się już 12. Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim – Regatta Buid Cup 2019. Termin regat wyznaczono na 31 sierpnia do 7 września. W mistrzostwach wystartuje rekordowa liczba ponad 300 żeglarzy płynących na 33 jachtach.

W tym roku załogi zaokrętują się w dwóch portach – w Biogradzie i Szybeniku. Wszyscy spotkają się w Murterze, do którego płynie się slalomem między wyspani. Tam nastąpi inauguracja zawodów. Potem trasa regat skieruje jachty do portów Piskera, Sali, Veli Rat i Zadar. Po zakończeniu zwodów załogi wrócą do Biogradu i Szybeniku.

– Regatta Buid Cup to niepowtarzalne połączenie sportowej rywalizacji wilków morskich z nieopisaną fascynacją wydarzeniem szczurów lądowych branży budowlanej – mówił rok temu Zdzisław Gajos z Zee Sailing Team, który w tym roku nie płynie, debiutuje natomiast w roli komandora regat.

Przypomnijmy, w Regatta Buid Cup uczestniczą pracownicy i partnerzy biznesowi różnych firm związanych z budownictwem. Jak podkreślają wszyscy uczestnicy, a większość pojawia się na zawodach co roku, to znakomita okazja do sportowej rywalizacji, podniesienia swoich umiejętności żeglarskich oraz zacieśnienia kontaktów partnerskich również na płaszczyźnie zawodowej.

Regatta Build Cup
Autor: Radosław Murat

Przypomnijmy, że w ostatnich dwóch latach regaty wygrała załoga Muratora. W tym roku nie płyniemy, będziemy za to filmować całe wydarzenie, organizujemy też konkurs fotograficzny dla zawodników. Nowością Regatta Buid Cup 2019 będzie możliwość poznawania wyników poszczególnych rozgrywek on-line.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej