RD bud wspiera igrzyska sportowe podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń

2012-09-24 13:01

Fundacja Spełnionych Marzeń opiekuje się dziećmi z chorobą nowotworową. W sierpniu po raz czwarty odbyły się igrzyska sportowe ONKO OLIMPIADA 2012, jednym ze sponsorów których był RD bud

Międzynarodowe Igrzyska Sportowe ONKO OLIMPIADA 2012 odbyły się w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. Firma RD bud nie tylko wspierała Fundację Spełnionych Marzeń, organizatora Igrzysk Sportowych, ale też kibicowała dzieciom w zmaganiach sportowych.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy, choć w małym stopniu przyczynić się do urzeczywistnienia tak ważnego przedsięwzięcia, jakim z pewnością jest Onko –Olimpiada. Takie inicjatywy zwracają uwagę na ważne sprawy, o których, na co dzień nie myślimy, a w których tak wiele możemy zmienić. Cieszy nas, że mamy przyjemność pomagać w Onko –Olimpaidzie nie tylko jako jeden ze sponsorów ale i aktywny uczestnik. W ramach wolontariatu ośmiu naszych pracowników wystąpiło w charakterze team-leaderów, którzy roztoczyli opiekę nad biorącymi udział w olimpiadzie dziećmi z Wrocławia, Łodzi, Katowic i Bydgoszczy. Razem z nimi motywowali się do sportowych wyzwań, znosili przegrane i cieszyli się z sukcesów. Wierzymy, że warto spełniać nadzieje najmłodszych. To w końcu od nich tak naprawdę uczymy się radości i doceniania każdej chwili życia” – mówi Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud.

W Igrzyskach Sportowych udział wzięły drużyny z Polski, Litwy, Słowacji, Austrii oraz Węgier. W tym roku do Warszawy przybyło aż 190 zawodników. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w tak wymagających dyscyplinach, jak: pływanie, tenis stołowy, piłka nożna, biegi na 60 i 100 m, skok w dal z miejsca i z rozbiegu, rzut piłeczka palantową oraz pchnięcie kulą. 

Po całym dniu zmagań zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody z rąk znanych polskich osobistości ze świata mediów i sportu. Medale młodym sportowcom wręczali m.in. Małgorzata Foremniak, Anna Przybylska, Szymon Majewski, Anna Samusionek, Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Otylia Jędrzejczak, a także sponsorowane przez firmę RD bud szablistki – Bogna Jóźwiak i Irena Więckowska

Fundacja Spełnionych Marzeń od 2002 roku stara się pomogać dzieciom z chorobą nowotworową i ich rodzinom w walce z nowotworem. Igrzyska Sportowe dają dzieciom siłę i wiarę w pokonanie choroby.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej