Rautaruukki i SSAB razem

2014-07-31 13:26
Dach Ruukki
Autor: Ruukki Construction

Dwie firmy, SSAB oraz Rautaruukki, oficjalnie już tworzą jedną spółkę - Ruukki Construction z siedzibą w Helsinkach.

W Ruukki Construction nastąpiło scalenie pionów z obszaru produkcji dla budownictwa. Nowo powstała spółka jest dywizją koncernu SSAB, z zatrudnieniem około 3500 pracowników w 16 zakładach w Europie. Sprzedaż netto w 2013 roku wyniosła 740 mln euro. SSAB to skandynawsko-amerykańska firma stalowa działająca w ponad 50 krajach. Wstępne łączne obroty netto spółek za 2013 rok wyniosły około 4 mld euro, SSAB i Rautaruukki razem będą zatrudniać blisko 17 300 pracowników. Propozycja przejęcia została ogłoszona w styczniu 2014, Unia Europejska  14 lipca wyraziła zgodę na przejęcie, natomiast finalizacja transakcji nastąpiła 30 lipca.
- Prowadzimy naszą działalność bez zmian. Produkty, usługi, kontrakty i osoby kontaktowe pozostają takie same. Nowa, scalona dywizja, umożliwi nam zaoferowanie klientom szerszego portfela produktów. Inne zalety to możliwość rozwijania naszego połączonego know-how i możliwość rozwoju całej gałęzi budowlanej dzięki nowym produktom i usługom. Głównym beneficjentem będą nasi klienci – wyjaśnia Marko Somerma, który stanął na czele Ruukki Construction.

Ruukki Construction to od dzisiaj producent pokryć i produktów dachowych pod markami Plannja i Ruukki, komponentów budowlanych, takich jak konstrukcje stalowe do budynków, nośne produkty dachowe, panele elewacyjne i ścienne płyty warstwowe. Oprócz produkcji Ruukki Construction zajmuje się także projektowaniem i montażem. Firma działa również na rynku polskim.

Elewacje Ruukki
Autor: Ruukki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej