Rautaruukki i SSAB razem

2014-07-31 13:26
Dach Ruukki
Autor: Ruukki Construction

Dwie firmy, SSAB oraz Rautaruukki, oficjalnie już tworzą jedną spółkę - Ruukki Construction z siedzibą w Helsinkach.

W Ruukki Construction nastąpiło scalenie pionów z obszaru produkcji dla budownictwa. Nowo powstała spółka jest dywizją koncernu SSAB, z zatrudnieniem około 3500 pracowników w 16 zakładach w Europie. Sprzedaż netto w 2013 roku wyniosła 740 mln euro. SSAB to skandynawsko-amerykańska firma stalowa działająca w ponad 50 krajach. Wstępne łączne obroty netto spółek za 2013 rok wyniosły około 4 mld euro, SSAB i Rautaruukki razem będą zatrudniać blisko 17 300 pracowników. Propozycja przejęcia została ogłoszona w styczniu 2014, Unia Europejska  14 lipca wyraziła zgodę na przejęcie, natomiast finalizacja transakcji nastąpiła 30 lipca.
- Prowadzimy naszą działalność bez zmian. Produkty, usługi, kontrakty i osoby kontaktowe pozostają takie same. Nowa, scalona dywizja, umożliwi nam zaoferowanie klientom szerszego portfela produktów. Inne zalety to możliwość rozwijania naszego połączonego know-how i możliwość rozwoju całej gałęzi budowlanej dzięki nowym produktom i usługom. Głównym beneficjentem będą nasi klienci – wyjaśnia Marko Somerma, który stanął na czele Ruukki Construction.

Ruukki Construction to od dzisiaj producent pokryć i produktów dachowych pod markami Plannja i Ruukki, komponentów budowlanych, takich jak konstrukcje stalowe do budynków, nośne produkty dachowe, panele elewacyjne i ścienne płyty warstwowe. Oprócz produkcji Ruukki Construction zajmuje się także projektowaniem i montażem. Firma działa również na rynku polskim.

Elewacje Ruukki
Autor: Ruukki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej