Rank Progress zarobił 73,7 mln zł

2010-06-18 13:37

Spółka Rank Progress, która przeprowadza obecnie pierwszą publiczną ofertę akcji, opublikowała zaudytowane sprawozdanie finansowe za 2009 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły w ubiegłym roku 145,6 mln zł (wzrost o 38 proc. w stosunku do 2008 roku), zaś zysk netto 73,7 mln zł (ponad 15-krotny wzrost w stosunku do 2008 roku).

- Wyniki są zgodne z naszymi szacunkami zamieszczonymi w prospekcie. Jest to dowodem na to, że Rank Progress jest spółką wysoce dochodową, która rozwija się zgodnie z prognozami - mówi Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress S.A.

Zapisy na akcje Rank Progress można składać do piątku 18.06 w Punktach Obsługi Klienta DM IDMSA. Spółka zaoferowała inwestorom 4 634 130 akcji stanowiących 12,5 proc. kapitału zakładowego i dających prawo do 8,7 proc. głosów na WZA. 80 proc. z emitowanych akcji zaoferowanych zostało w transzy inwestorów instytucjonalnych, zaś 20 proc. będą mogli objąć inwestorzy indywidualni. Środki pozyskane w wyniku oferty publicznej zostaną przeznaczone na dofinansowanie realizacji galerii i centrów handlowych w Kaliszu, Zamościu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Świdnicy oraz Legnicy. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 10,77 zł. Oferujący wycenił jedną akcję spółki na 12,5 zł (metodą dochodową) oraz na 11,1 zł (metodą porównawczą).

Rank Progress: wyniki finansowe za 2009
Autor: Rank Progress

Rank Progress SA jest firmą inwestycyjno – deweloperską z siedzibą w Legnicy, działającą na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty.

Obszar działania Grupy Rank Progress obejmuje przede wszystkim południową i zachodnią Polskę, realizuje ona jednak także wiele przedsięwzięć w innych częściach kraju. Spółka ukończyła lub prowadzi obecnie projekty inwestycyjne m.in. w Kaliszu, Jeleniej Górze, Świdnicy, Kłodzku, Zamościu, Zgorzelcu, Zielonej Górze, Szczecinie, Białymstoku, Grudziądzu, Bielsku - Białej, Jastrzębiu Zdroju, Rudzie Śląskiej, Tarnowskich Górach i Legnicy. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty z terenu całej Polski, obejmujące powierzchnię około 686 tys. m2.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu, obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001–2009 Rank Progress oddał do użytku 21 wielkopowierzchniowych centrów handlowych, o łącznej powierzchni ok. 263 tys. m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej