PSPS z nowymi władzami

2017-06-22 16:38
PSPS
Autor: brak danych

Walne Zebranie Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu wybrało władze na kolejną, tym razem 2-letnią kadencję. Na stanowisku prezesa ponownie Kamil Kiejna, który pełni te funkcję od pięciu lat.

Mierzenie styropianu
Autor: PSPS

Do zarządu wybrano także Marcina Jaroszyńskiego (Genderka), Jerzego Płonke (Austrotherm), Jerzego Rutkę (Neotherm) i Jacka Szycko (Styropian Plus). Skład wybranego zarządu wskazuje na kontynuację dotychczasowych działań PSPS na rzecz wysokich standardów i jakości ociepleń w Polsce. Trzeba jednak dodać, że zadanie nie jest łatwe. Wciąż na liście wyrobów kontrolowanych przez nadzór budowlany, styropian nietrzymający parametrów deklarowanych przez producentów ma dużą liczbę negatywnych „trafień”. Branża budowlana uważa, że PSPS jest na razie mało skuteczne w eliminowaniu z rynku nieuczciwych wytwórców. Ale na wszystko potrzeba czasu...

– Osiem lat pracy naszego stowarzyszenia na rzecz wspierania i upowszechniania dobrych praktyk na rynku wyrobów ze styropianu pozwala dostrzec postęp w tych obszarach. Wzrost znaczenia minimalnej wagi wyrobów ze styropianu białego i szarego oraz wyraźna standaryzacja produktów do poszczególnych zastosowań potwierdzają zasadność i skuteczność naszych inicjatyw w tym zakresie – twierdzi Kamil Kiejna. Prezes wskazuje ponadto, że przed PSPS otwierają się nowe obszary aktywności. – Aktualnie kierujemy uwagę rynku na znaczenie styropianu w budownictwie energooszczędnym oraz w technologii ociepleń na ociepleniach, przeznaczonej zwłaszcza dla budynków ocieplonych przed laty, nie spełniających dzisiejszych wymagań w zakresie ochrony termicznej.

PSPS będzie z nowymi-starymi władzami dalej działać na rzecz umacniania pozycji i wizerunku styropianu. Chodzi o zainicjowaną właśnie akcję pod hasłem „STYROPIAN.Men – Gwiazdy Termoizolacji”, czyli nową kampanię informacyjną o uniwersalnych zastosowaniach i zaletach styropianu i jego przewadze nad konkurencją.

– Zależy nam też na zwalczeniu mitów i fałszywego przekazu dotyczącego styropianu, przede wszystkim w obszarze bezpieczeństwa pożarowego. Styropian jest wyrobem bezpiecznym, a prawidłowo dobrany i zainstalowany system ociepleń na styropianie gwarantuje nierozprzestrzenianie ognia w razie pożaru – podkreśla prezes PSPS.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (powstało w 2009 roku) zrzesza obecnie 27 firm.

Kamil Kiejna, prezes PSPS
Autor: PSPS Kamil Kiejna, w czerwcu 2017 wybrany na prezesa PSPS na kolejne dwa lata
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej