Przyjazne jak PPG Deco Polska

2009-09-30 17:01

Firma PPG Deco Polska już po raz czwarty otrzymała Godło ogólnopolskiego Programu Certyfikującego "Firma Przyjazna Klientowi", przyznawane przez Obserwatorium Zarządzania. Certyfikaty wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 września 2009 r. w warszawskim hotelu Polonia Palace.

Firma PPG Deco Polska znalazła się wśród 17 laureatów wyłonionych w tegorocznej edycji konkursu. Przyznane Godło "Firma Przyjazna Klientowi" to symbol i gwarancja przynależności do grona firm wyróżniających się pod względem nowoczesnej i profesjonalnej obsługi.

- Cieszymy się, że już po raz czwarty docenione zostały działania prowadzone w celu zapewnienia jak największej satysfakcji naszym klientom. To dla nas niezwykłe wyróżnienie. Jednocześnie zapewniamy, że nadal będziemy robić wszystko, aby w pełni zasługiwać na tytuł "Firmy Przyjaznej Klientowi" – mówi Barbara Leśniowska, szef Działu Obsługi Klienta PPG Deco Polska.

W ramach Programu w PPG Deco Polska przeprowadzone zostały audyty sprawdzające jakość obsługi klienta w trzech obszarach: satysfakcja, zorientowanie na klienta oraz dostępność kanałów komunikacji. Badania (pod kierownictwem rady programu "Firma Przyjazna Klientowi" oraz nadzorem niezależnej firmy badawczej NORSTAT) wykonane zostały za pomocą sondaży telefonicznych, wywiadów z losowo wybranymi klientami i pracownikami firmy, a także kontroli istniejących kanałów komunikacji.

W ciągu 7 lat chęć udziału w programie "Firma Przyjazna Klientowi" zgłosiło blisko 700 przedsiębiorstw i instytucji ze wszystkich sektorów i branż. Na przestrzeni lat projekt zyskał również poparcie i uznanie najwyższych władz państwowych, w tym również agend stojących na straży przestrzegania praw konsumenckich. W tegorocznej edycji Patronem Honorowym programu zostało Stowarzyszenie Konsumentów Polskich (w latach ubiegłych patronat objęli również m.in. prof. Danuta Hubner, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Federacja Konsumentów). Projekt jest wspierany także przez Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur.


PPG z siedzibą w Pittsburghu jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma PPG zarządza ponad 140 zakładami przemysłowymi w ponad 60-ciu krajach. Wartość sprzedaży w 2008 r. wyniosła 15,8 mld dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (symbol: PPG).

Godło Firma Przyjazna Klientowi przekazane zostało podczas uroczystej gali
Autor: PPG Deco Polska Godło "Firma Przyjazna Klientowi" przekazane zostało podczas uroczystej gali (wrzesień 2009, Warszawa)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej