Promocja Okien Aktywnych - ruszyła II edycja programu

2010-02-24 13:59

Ruszyła, pod patronatem Związku Polskie Okna i Drzwi, wiosenna edycja Programu Promocji Okien Aktywnych, popularyzująca energooszczędne rozwiązania w polskim budownictwie.

Wielokomorowe profile, stalowe wzmocnienia, dodatkowe ocieplenia, dwu, trzy, a nawet cztero-szybowe pakiety szkła, ciepłe ramki i dodatkowe uszczelki... Producenci okien prześcigają się w próbach dotarcia do klienta, posługując się coraz bardziej skomplikowaną terminologią. Tymczasem konstrukcja okna to zaledwie środek do celu. Celem jest bowiem osiągnięcie najlepszych wartości okiennych współczynników. A tych jest ponad 20.

Dla zagubionych w gąszczu okiennych zagadnień klientów, powstają - na terenie targów budowlanych - specjalne stoiska informacyjne Aktywne Okna, gdzie dyżurują eksperci i doradzają w temacie rozwiązań energooszczędnych.
- Klienci przede wszystkim czują się zagubieni w setkach ofert i reklam. Kompleksowa informacja to to czego na targach szukają. Na stoisku Okien Aktywnych, w jednym miejscu mają najlepsze okna energooszczędne, których jakość już została zweryfikowana. Im pozostaje tylko wybrać kolor – mówi Iwona Klita, obsługująca stoisko.

Kolejne punkty doradcze będzie można znaleźć m.in. podczas targów budowlanych Sibex w Sosnowcu, Targbud we Wrocławiu, Mój Dom w Opolu i Murexpo w Warszawie. Dla tych, którzy nie będą mogli w nich uczestniczyć, funkcjonuje również strona internetowa www.aktywneokna.pl, gdzie znajduje się przegląd okien aktywnych, a okienny ekspert dyżuruje pod telefonem.

Jakby na potwierdzenie jakości promowanych wyrobów, podczas łódzkiej wystawy, aż dwóch producentów należących do Programu Aktywne Okna, otrzymało najbardziej prestiżowe wyróżnienia łódzkiej imprezy – Złote Kaski Interbud 2010 dla najlepszych targowych nowości. Firma Abatex odebrała nagrodę za okno aktywne Abatex Salamander 3D, a firma Petecki za drzwi pasywne, będące uzupełnieniem oferty okiennej tego producenta. Oprócz nich oknem aktywnym o najlepszych i przebadanych parametrach, mogą pochwalić się m.in. Vetrex, Fakro, Stolbud Włoszczowa, Sokółka, Pinus, Amberline i Techmaprojekt.

Łódzka wystawa na targach INTERBUD była pierwszą w wiosennej edycji Programu Okien Aktywnych
Autor: Związek Polskie Okna i Drzwi Łódzka wystawa na targach INTERBUD była pierwszą w wiosennej edycji Programu. Przez 4 dni wystawowe doradcy z Programu Okien Aktywnych przeprowadzili kilkaset konsultacji i rozdysponowali ponad 200 poradników "Jak kupić dobre okna?"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej