Prezes UZP odwołany. Nowy szef UZP z konkursu

2013-12-10 16:49
Izabela Jakubowska
Autor: UZP Izabela Jakubowska, p.o. prezesa Urzędu Zamówień Publicznych po odwołaniu z tej funkcji Jacka Sadowego

Odwołany 9 grudnia 2013 przez premiera Donalda Tuska dotychczasowy prezes Urzędu Zamówień Publicznych kierował urzędem od 2008 roku. Czy to w końcu potwierdzenie faktu, że zamówienia publiczne w Polsce nie są najlepiej funkcjonującym systemem?

Narzekaniom na przepisy Prawa zamówień publicznych od lat nie ma końca. I chociaż ustawa podlegała (i nadal podlega) ciągłym nowelizacjom, sytuacja nie poprawia się wystarczająco, zaś Jacek Sadowy, odwołany prezes Urzędu Zamówień Publicznych uchodził za twardego negocjatora, nie zawsze słuchającego głosów praktyków (czytaj: szczególnie zleceniobiorców). Rzeczniczka UZP poinformowała, że nowy prezes Urzędu Zamówień Publicznych zostanie wyłoniony „w drodze otwartego, konkurencyjnego naboru”, a więc trzeba będzie na niego trochę poczwekać.

Tymczasem, obowiązki prezesa UZP premier powierzył Izabeli Jakubowskiej, która od grudnia 2008 pełniła funkcję wiceprezes urzędu. Izabela Jakubowska ukończyła romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim (UW), jest również absolwentką Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP), ma dyplom studium zarządzania na UW oraz integracji europejskiej przy KSAP.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej