Praca w branży OZE. Na start… 20 tysięcy złotych

2022-12-15 13:14
Praca w branży OZE
Autor: Gettyimages Co jest ważne w pracy handlowca OZE? To przede wszystkim umiejętność nawiązywania kontaktów, a także rozmowy z drugim człowiekiem

Nawet 20 tysięcy złotych miesięcznie – na takie zarobki mogą liczyć osoby zatrudnione w sektorze odnawialnych źródeł energii. Nie jest potrzebne wyższe wykształcenie czy znajomość języków obcych. Kto może sprzedawać OZE? Każda osoba pełnoletnia.

Porównując III kwartał br. do analogicznego okresu ubiegłego roku łączny udział zainstalowanej mocy w elektrowniach OZE wzrósł z nieco ponad 29% do 36%. Zwiększony popyt na odnawialne źródła energii to szansa dla wszystkich osób, które poszukują swojej drogi zawodowej. 

Praca w branży OZE - kogo szukają firmy?

Obecnie wiele firm zatrudnia handlowców. Ci mogą liczyć na naprawdę duże zarobki i dobre warunki pracy.

Praca w sektorze odnawialnych źródeł energii to dobre zajęcie dla osób, które są komunikatywne, nie boją się wyzwań, są otwarte na nowe doświadczenia, a jednocześnie nastawione na sukces. Nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe. Nowi pracownicy biorą udział w szkoleniach, które umożliwiają im poznanie tajników odnawialnych źródeł energii.

Handlowiec, już w pierwszych miesiącach zatrudnienia, może zarobić 20 tysięcy złotych.

Co jest ważne w pracy handlowca? To przede wszystkim umiejętność nawiązywania kontaktów, a także rozmowy z drugim człowiekiem. Kluczowe jest przekazanie wszelkich informacji związanych z instalacją pompy ciepła czy paneli fotowoltaicznych. Liczy się także umiejętność pracy zespołowej – z czasem handlowcy otrzymują swoje własne zespoły specjalistów, z którymi współpracują, by osiągnąć cel.

Praca w OZE - zarobki

Wynagrodzenie handlowca składa się w dużej mierze z prowizji. A ta jest wyższa, im więcej transakcji zrealizujemy. Firmy z branży OZE zatrudniające handlowców twierdzą, że wystarczą chęci do pracy.

Zarobki rzędu 20 000 złotych miesięcznie nikogo nie powinny dziwić. OZE to nowa branża, która dynamicznie się rozwija. I coraz więcej osób chce w niej pracować.

Do 2050 roku zatrudnienie w sektorze odnawialnych źródeł energii ma wzrosnąć pięciokrotnie – wynika z badania opublikowanego w czasopiśmie One Earth, The Guardina. Aż 85% nowych osób, które wchodzą na rynek znajdzie zatrudnienie w sektorze energetyki wiatrowej i fotowoltaiki. Równocześnie szacuje się, że osoby pracujące w sektorze paliw kopalnianych będą tracić pracę, a zatrudnienie może spaść nawet czterokrotnie. Dane wyraźnie wskazują, że praca w sektorze OZE to przyszłość. Tyle że w Polsce, może wciąż bardziej odległa.

Może zainteresuje Cię także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej