Poznań nagradza...

2009-12-09 15:57

Gala Finałowa konkursu o tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości" odbyła się 7 grudnia br. Po raz siódmy statuetki Lidera trafiły do najlepszych firm z Poznania i z jego powiatu - w kategorii mikro, mały i średni przedsiębiorca. A wśród uhonorowanych przez władze miasta: firmy budowlane...

Celem konkursu "Poznański Lider Przedsiębiorczości", organizowanego od 2003 r., jest wyłonienie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Poznania oraz powiatu poznańskiego, które wyróżniają się dynamizmem i innowacyjnością w działaniu. Tegorocznych liderów wybrano spośród 141 zgłoszonych do konkursu przedsiębiorców. Firmy badano pod kątem m.in. ich sukcesów rynkowych, posiadanej oferty, wykorzystywanych innowacji czy metody organizacji pracy. Pod uwagę brano również opinie kontrahentów i klientów oraz działalność charytatywną i społeczną.

Sześć najwyżej ocenionych spółek uhonorowano statuetką "Poznański Lider Przedsiębiorczości" - w kategorii średni przedsiębiorca tytuł zdobyło m.in.: Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel Sp. z o.o. z Suchego Lasu.

- Jestem bardzo zadowolony z tej nagrody, a zwłaszcza z faktu, że doceniono nas już po raz drugi – twierdzi Marian Nickel, twórca oraz prezes PTB Nickel. –  Otrzymany tytuł potwierdza, iż pomimo trudnej sytuacji w branży budowlanej utrzymujemy najwyższy standard usług i cieszymy się opinią solidnego i rzetelnego wykonawcy, zwłaszcza w środowisku lokalnym. Zdaję sobie sprawę, iż bycie liderem zobowiązuje i dlatego ciągle udoskonalamy realizowany na rzecz naszych klientów proces inwestycyjny.

Firma Nickel od ponad 18 lat z sukcesem funkcjonuje na rynku budowlanym w Polsce. Jako generalny wykonawca zrealizowała ponad 80 inwestycji na terenie całego kraju. Spółka buduje obiekty przemysłowe, biurowe, sportowe oraz użyteczności publicznej. Firma zatrudnia ok. 200 doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pracowników, dysponuje nowoczesną pracownią projektową oraz rozbudowaną bazą sprzętowo-transportową. Do jej najbardziej znaczących realizacji należą: fabryki EUROPOLES oraz INLINE Poland, fabryka BASF, zakład produkcyjny Hochland, park wodny OCTOPUS w Suchym Lesie, Centrum tenisowe Arena, Nickel Technology Park Poznań, Galeria Green Point w Poznaniu, placówki WBK na terenie Wielkopolski, Gospodarczy Bank Wielkopolski, salon BMW Smorawiński, salon i serwis STS Mercedes, szereg hal magazynowo-produkcyjnych m.in. firm Kuhn, Macro, Hanex, Baxters Polska, rozbudowa fabryki Kraft Foods Polska w Jankowicach, oraz szereg inwestycji dla branży developerskiej m.in.: osiedle Księżnej Dąbrówki, Zaułek Piątkowski II, budynek mieszkalny Nowe Garbary, Apartamenty Pelikan w Poznaniu.

Drugą firmą budowlaną, docenioną w tym roku przez Poznań, jest Budownictwo Drogowe KRUG s.j. ze Swarzędza. Spółka uzyskała wyróżnienie w kategorii mały przedsiębiorca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej