Poznaj dekarski fach... czyli misja edukacyjna Monier

2009-09-22 10:43
Jedno ze szkoleń w Ośrodku Szkolenia Dekarzy w Gdańsku. Na zdjęciu m.in. Marek Podeszwa, doradca techniczny Braas  RuppCeramika (z lewej)
Autor: Monier Sp. z o.o. Jedno ze szkoleń w Ośrodku Szkolenia Dekarzy w Gdańsku. Na zdjęciu m.in. Marek Podeszwa, doradca techniczny Braas RuppCeramika (z lewej).

Wiedza, doświadczenie i pogoń za nowinkami technologicznymi powinny charakteryzować prawdziwego profesjonalistę. Dlatego firma Monier, producent dachówek Braas i RuppCeramika, od lat dba o jakość dekarskiego rzemiosła. Udziela fachowych porad, wydaje podręczniki instruktażowe i organizuje szkolenia - dla architektów, dziennikarzy, inspektorów budowlanych oraz przedstawicieli handlowych.

Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem, z którym Monier rozpoczął współpracę na początku 2009 roku
Autor: Monier Sp. z o.o. Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem, z którym Monier rozpoczął współpracę na początku 2009 roku.
Grzegorz Barycki, Monier Braas
Autor: Monier Sp. z o.o. Grzegorz Barycki, nowy prezes firmy Monier Brass

W Polsce są dwa ośrodki szkoleniowe dla dekarzy wspierane przez Monier, w Gdańsku i Radomiu. Firma organizuje szkolenia także w swoich siedzibach: Przysusze, Płońsku i Opolu oraz innych miastach Polski. Program kursu zawsze jest odpowiednio dopasowany do potrzeb grupy, która w nim uczestniczy i zawiera zarówno elementy teoretyczne, jak i praktyczne. Dekarze mają głównie możliwość uczenia się wykonywania trudniejszych detali (np. okapów, koszy, kominów) na specjalnie przygotowanych konstrukcjach dachów oraz poznają nowe rozwiązania dekarskie w praktyce. Szkolenia otwarte są organizowane również dla inspektorów budowlanych, dziennikarzy, architektów czy doradców handlowych. Także oni próbują swoich sił przy układaniu dachu oraz poznają najnowsze rozwiązania technologiczne. To świetna platforma wymiany wiedzy i doświadczenia.

Zajęcia odbywają się w dwóch cyklach: wiosennym (luty – maj) i jesiennym (październik – listopad). W najstarszym, gdańskim Ośrodku Szkolenia Dekarzy przy Państwowych Szkołach Budownictwa im. Mariana Osińskiego, gdzie szkolenia prowadzi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas RuppCeramika, kursy odbywają się od 1999 roku. Drugi Ośrodek Kształcenia Dekarzy powstał w listopadzie 2005 roku w Radomiu, gdzie szkoli Przemysław Spych, także doradca techniczny Braas RuppCeramika. Rocznie organizowanych jest około 60 szkoleń (w ośrodkach i poza nimi), w których od początku działalności edukacyjnej przeszkolonych zostało około 10 tysięcy osób (m.in. dekarzy, architektów, inspektorów budowlanych i dziennikarzy). Z początkiem 2009 roku Monier rozpoczął także współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych w Zakopanem.

– Wspieramy dekarzy na każdym z etapów ich profesjonalnego, zawodowego kształcenia: od opieki nad konkretnymi klasami w szkołach budowlanych do kursów doszkalających dla osób, które pracują w zawodzie, ale pragnęłyby podnieść swoje kwalifikacje i doskonalić umiejętności – podsumowuje działalność edukacyjną Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu Monier. – Z drugiej strony, dzięki licznym kontaktom, rozmowom i konstruktywnym uwagom profesjonalistów z branży jesteśmy w stanie w naszych produktach dochodzić do perfekcji i wprowadzać jedyne w swoim rodzaju udoskonalania.

Dzięki działaniom Monier, producenta dachówek Braas i RuppCeramika, dekarze i inspektorzy budowlani otrzymują możliwość doskonalenia umiejętności, architekci oraz dziennikarze zdobywają wiedzę dotyczącą najnowszych rozwiązań technologicznych, a inwestorzy gwarancję prawidłowego wykonawstwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej