Polski producent okien pozyskał inwestora strategicznego

2012-11-12 17:05
dobroplast zaklad produkcyjny okien
Autor: Dobroplast Zakład produkcyjny okien z PVC w Zambrowie. Producent firma Dobroplast produkuje 1,3 mln okien rocznie.

AFG szwajcarska grupa z branży materiałów budowlanych kupuje polskiego producenta okien z PVC firmę Dobroplast.

Dzięki tej inwestycji AFG Arbonia-Forster-Holding AG zajmuje trzecią pozycję wśród europejskich producentów okien i drzwi. Inwestycja w Polsce umożliwi koncernowi dalszą ekspansję na wschód. AFG jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX. Firma ma około 50 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych w ponad 70 krajach. Obszary działania firmy to Okna i Drzwi, Technika Grzewcza i Instalacje Sanitarne, Kuchnie i Technika Chłodnicza, Obróbka Powierzchni oraz Powlekanie.

Dobroplast pozyskał inwestora strategicznego i dostęp do sieci międzynarodowej dystrybucji. Dobroplast to firma z siedzibą w Zambrowie, woj. podlaskie, działająca od roku 2000. Dobroplast ma dwa zakłady produkcyjne, w Zambrowie i, uruchomiony w sierpniu 2012 roku, w Lublinie. Producent okien wypracował w 2011 roku łączne przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 300 milionów złotych. Firma zatrudnia około 1200 pracowników i eksportuje okna do 30 krajów. W 2011 roku sprzedaż okien PVC stanowiła około 90% przychodów firmy.  10% to sprzedaż drzwi zewnętrznych PVC, okien dachowych PVC, okien aluminiowych oraz profili PVC wytłaczanych przez Dobroplast w jej zakładach.

Transakcja musi uzyskać akceptację UOKiK. Strony nie ujawniają kwoty zawartej transakcji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej