Polski producent okien pozyskał inwestora strategicznego

2012-11-12 17:05
dobroplast zaklad produkcyjny okien
Autor: Dobroplast Zakład produkcyjny okien z PVC w Zambrowie. Producent firma Dobroplast produkuje 1,3 mln okien rocznie.

AFG szwajcarska grupa z branży materiałów budowlanych kupuje polskiego producenta okien z PVC firmę Dobroplast.

Dzięki tej inwestycji AFG Arbonia-Forster-Holding AG zajmuje trzecią pozycję wśród europejskich producentów okien i drzwi. Inwestycja w Polsce umożliwi koncernowi dalszą ekspansję na wschód. AFG jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX. Firma ma około 50 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych w ponad 70 krajach. Obszary działania firmy to Okna i Drzwi, Technika Grzewcza i Instalacje Sanitarne, Kuchnie i Technika Chłodnicza, Obróbka Powierzchni oraz Powlekanie.

Dobroplast pozyskał inwestora strategicznego i dostęp do sieci międzynarodowej dystrybucji. Dobroplast to firma z siedzibą w Zambrowie, woj. podlaskie, działająca od roku 2000. Dobroplast ma dwa zakłady produkcyjne, w Zambrowie i, uruchomiony w sierpniu 2012 roku, w Lublinie. Producent okien wypracował w 2011 roku łączne przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 300 milionów złotych. Firma zatrudnia około 1200 pracowników i eksportuje okna do 30 krajów. W 2011 roku sprzedaż okien PVC stanowiła około 90% przychodów firmy.  10% to sprzedaż drzwi zewnętrznych PVC, okien dachowych PVC, okien aluminiowych oraz profili PVC wytłaczanych przez Dobroplast w jej zakładach.

Transakcja musi uzyskać akceptację UOKiK. Strony nie ujawniają kwoty zawartej transakcji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej