Polska jest atrakcyjnym rynkiem

2010-01-15 10:48
Dublin
Autor: Mercury Siedziba firmy Mercury

Mercury Engineering Polska w ostatnim dniu starego roku podniósł kapitał zakładowy o dalsze 5 740 000 złotych. Jest to już drugie wzmocnienie kapitałowe firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Poprzednie odbyło się w lipcu 2009 roku, kiedy kapitał podniesiono z 2 100 000 do 14 111 000 złotych. Aktualnie, kapitał zakładowy przedsiębiorstwa wynosi 19 851 000 złotych.

- Decyzja ta świadczy o znaczącej roli, jaką odgrywa polska spółka w strategii rozwoju całej grupy. Ponadto, dzięki unijnym środkom finansowym, Polska będzie do 2012 roku miejscem realizacji wielu poważnych projektów inwestycyjnych, w których zamierzamy uczestniczyć. Podniesienie kapitału i inne, już wdrożone decyzje w zakresie struktury organizacyjnej i zarządzania firmą umocnią, mam nadzieję, naszą pozycję rynkową - mówi Eoin Vaughan, dyrektor generalny Mercury Engineering Polska.

Mercury Engineering Polska powstał w marcu 2000 roku i należy do irlandzkiej Grupy Mercury z siedzibą w Dublinie. Zatrudnia obecnie około 150 osób. Mercury to prywatna firma irlandzka z siedzibą główną w Dublinie. Działalność rozpoczęła w 1972 r. Od tamtej pory otwarte zostały biura w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej. Na wszystkich tych rynkach cieszy się opinią lidera w zakresie rozwiązań inżynierskich. Wdraża najnowsze systemy i technologie informatyczne, pozwalające na efektywne zarządzanie projektami. Kompleksowy zakres oferowanych usług obejmuje: zarządzanie inwestycjami budowlanymi, rozwiązania inżynierskie w zakresie instalacji: mechanicznych elektrycznych i niskoprądowych, przeciwpożarowych, prac wykończeniowych oraz zarządzania i utrzymania budynków. Spółka generuje przychody w wysokości ponad 450 mln euro rocznie.

Eoin Vaughan, dyrektor generalny Mercury Engineering Polska
Autor: Mercury Engineering Polska Eoin Vaughan, dyrektor generalny Mercury Engineering Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej