Polska jest atrakcyjnym rynkiem

2010-01-15 10:48
Dublin
Autor: Mercury Siedziba firmy Mercury

Mercury Engineering Polska w ostatnim dniu starego roku podniósł kapitał zakładowy o dalsze 5 740 000 złotych. Jest to już drugie wzmocnienie kapitałowe firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Poprzednie odbyło się w lipcu 2009 roku, kiedy kapitał podniesiono z 2 100 000 do 14 111 000 złotych. Aktualnie, kapitał zakładowy przedsiębiorstwa wynosi 19 851 000 złotych.

- Decyzja ta świadczy o znaczącej roli, jaką odgrywa polska spółka w strategii rozwoju całej grupy. Ponadto, dzięki unijnym środkom finansowym, Polska będzie do 2012 roku miejscem realizacji wielu poważnych projektów inwestycyjnych, w których zamierzamy uczestniczyć. Podniesienie kapitału i inne, już wdrożone decyzje w zakresie struktury organizacyjnej i zarządzania firmą umocnią, mam nadzieję, naszą pozycję rynkową - mówi Eoin Vaughan, dyrektor generalny Mercury Engineering Polska.

Mercury Engineering Polska powstał w marcu 2000 roku i należy do irlandzkiej Grupy Mercury z siedzibą w Dublinie. Zatrudnia obecnie około 150 osób. Mercury to prywatna firma irlandzka z siedzibą główną w Dublinie. Działalność rozpoczęła w 1972 r. Od tamtej pory otwarte zostały biura w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej. Na wszystkich tych rynkach cieszy się opinią lidera w zakresie rozwiązań inżynierskich. Wdraża najnowsze systemy i technologie informatyczne, pozwalające na efektywne zarządzanie projektami. Kompleksowy zakres oferowanych usług obejmuje: zarządzanie inwestycjami budowlanymi, rozwiązania inżynierskie w zakresie instalacji: mechanicznych elektrycznych i niskoprądowych, przeciwpożarowych, prac wykończeniowych oraz zarządzania i utrzymania budynków. Spółka generuje przychody w wysokości ponad 450 mln euro rocznie.

Eoin Vaughan, dyrektor generalny Mercury Engineering Polska
Autor: Mercury Engineering Polska Eoin Vaughan, dyrektor generalny Mercury Engineering Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej