Polimex-Mostostal: kobieta za sterem

2015-04-21 11:51
Joanna Makowiecka-Gaca
Autor: Polimex-Mostostal SA Joanna Makowiecka-Gaca

Rada nadzorcza Polimex-Mostostal powołała na p.o. prezesa zarządu spółki Joannę Makowiecką-Gaca.

Polimex-Mostostal to kolejna firma budowlana z kłopotami, które od kilku lat nękają nie tylko firmy małe, ale jak widać spółki giełdowe też. Zazwyczaj, gdy firma zaczyna mieć poważne problemy, zaczynają się też w niej personalne roszady, które są symbolem odcinania się od niechlubnej przeszłości i mają zapowiadać pozytywne zmiany.
Tak też dzieje się w Polimeksie-Mostostal. Kolejna zmiana w zarządzie nastąpiła 2 kwietnia – na miejsce Macieja Stańczuka powołano Joannę Makowiecką-Gaca. Nowa p.o. prezes związana jest z firmą od dwóch lat. Poprzednie doświadczenia w tej branży nabyła w Budimeksie, gdzie przez cztery lata była w zarządzie i jednocześnie dyrektorem ds. zarządzania kadrami i komunikacji. Poprzednie miejsca pracy to Telekomunikacja Polska, Mondi Packaging oraz Japan Tobacco. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu na wydziale Zarządzania i Marketingu. W 1999 roku uzyskała tytuł MBA na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Staffordshire University, University of Antwerp oraz Free University of Brussels. W 2013 roku ukończyła Advanced Management Program na IESE University of Navarra.

Przy okazji przypomnijmy, że w zarządzie Polimeksu-Mostostal zasiadają również: Krzysztof Cetnar - wiceprezes ds. finansowych oraz Jacek Czwerwonka - wiceprezes ds. operacyjnych. Rada nadzorcza firmy dała zarządowi z nowym liderem opracowanie nowej strategii. Jak zapowiada p.o. prezes firma nadal będzie się specjalizować w realizacji inwestycji z branży energetyki i petrochemii. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej