Polak w finale międzynarodowego konkursu dla projektantów

2009-08-21 14:22

Student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie znalazł się wśród 11 finalistów 3. edycji prestiżowego konkursu  dla profesjonalnych projektantów i studentów architektury do 35 lat, pochodzących z całego świata.

Jury, w skład którego wchodzą czołowi przedstawiciele świata architektury i projektowania: John Pawson jako przewodniczący, a razem z nim Héctor Serrano, Carlos Ferrater, Josep Congost, Alfredo Häberli, Carlos Lamela, Alberto Meda i Chantal Haimade najwyżej ocenili następujące projekty spośród 382 zgłoszeń z 54 krajów:

Active & Relax Bathroom, Michał Mitek (Polska)
Box, Clara del Portillo oraz Alejandro Selma (Hiszpania)
Breathing Bathtub, Xi Li (Chiny)
Eroded Roca, Ula Iruretagoiena oraz  Amaia Lizarraga (Hiszpania)
Exedra Serie, Isabel Francoy oraz Erika Choquet (Hiszpania)
Free Bath, Danil Gavrish and Yuri Uimanov (Rosja)
Integration, Pierre Chauvency oraz Arshaad Khodabuccus (Francja)
Relaxation bath with variable volume, Petr Kubik (Czechy)
The Roca Landscape, Yar Rassadin (Rosja)
Waterdrop Shower Room, Wu Chenghou (Chiny)
Waterwear, Paulo Gouveia oraz Pedro Guimarães (Portugalia).

Finalista z Polski, Michał Mitek, ma 23 lat, jest studentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prowadzi także własne studio projektowe. W samym tylko 2009 roku Michał Mitek 3-krotnie był nagradzany w krajowych i międzynarodowych konkursach z dziedziny designu i architektury. W konkursie Roca Jump the Gap poprzez projekt Active & Relax Bathroom zaprezentował nowatorskie podejście do łazienki jako pojedynczego, kompletnego produktu, który w przyszłości mógłby być oferowany przez firmę Roca i kształtować nowe kierunki w tworzeniu systemów łazienkowych. Projekt, który zdobędzie pierwsze miejsce, zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności 24 września podczas wystawy 100% Design London.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej