POL-AQUA zadowolona z portfela

2010-01-04 11:00
Pol-Aqua na Węźle Marsa w Warszawie
Autor: POL-AQUA SA Budowa Węzła Marsa

Rok 2009 spółka POL-AQUA uznała za dobry, a sam koniec roku za bardzo optymistyczny. Tylko w grudniu spółka podpisała kontrakty na ponad 200 mln złotych. Tym samym portfel zamówień za cały rok sięgnął kwoty ok. 1 938 700 000 zł.

Wśród najnowszych kontraktów są m.in.:
- budowa kolektora prawobrzeżnego II na odcinku od ul. Głównej do skrzyżowania ul. Milczańskiej i Bolesława Krzywoustego w Poznaniu wraz z budową kolektora deszczowego (wartość ponad 103 mln zł brutto),
- budowa infrastruktury dla "Warsaw Airport Business Park" (61 mln zł brutto),
- remont i modernizację Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach (56 mln zł brutto).

- Cieszy fakt, że jeszcze na sam koniec roku udało nam się podpisać tak wiele znaczących umów - mówi Andrzej Napierski, członek zarządu, dyrektor Pionu Infrastrukturalnego. - Ta perspektywa pozwala optymistycznie spojrzeć na nadchodzący 2010 rok. Backlog jaki mamy do zrealizowania w przyszłym roku zapewnia płynność pracy i daje nadzieje na dobre wyniki finansowe. Ostatni kontrakt jaki pozyskaliśmy czyli budowa kolektora w Poznaniu pokazuje, że POL-AQUA jest jednym z liderów technologii bezwykopowych. W ramach umowy w technologii mikrotunelingu zostaną wykonane kolektory o średnicach od 2,4-0,6 m.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej