POL-AQUA stawia na budownictwo ogólne

2006-02-23 16:58

1 grudnia 2006 roku Sławomir Niewiadomski objął stanowisko członka zarządu spółki. Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych POL-AQUA powierzyło mu także funkcję dyrektora ds. budownictwa ogólnego.

Sławomir Niewiadomski od lat specjalizuje się w branży budowlanej. W trakcie swojej kariery pracował między innymi w Strabag, H+H Celcon oraz w firmach doradczych, gdzie współpracował z MPWiK, Budimex-Dromex, Mostostal-Warszawa, Hydrobudowa 6, Warbud, WPRD, Bilfinger & Berger. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także prestiżowe studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie; posługuje się biegle językiem niemieckim, a także bardzo dobrze angielskim i rosyjskim. Interesuje się żeglarstwem regatowym, narciarstwem i turystyką górską.

POL-AQUA powstała w 1990 roku w Kutnie. Jeszcze w tym samym roku został utworzony oddział w Warszawie, który w ciągu kilku lat zdominował działalność firmy. Pięć lat później przeniesiono siedzibę przedsiębiorstwa do Piaseczna, a w 1997 roku firma przeobraziła się w spółkę akcyjną.

Przychody POL-AQUA w 2005 roku wyniosły 132,14 mln i były o 27% wyższe od osiągniętych w 2004 roku. W tym samym okresie zysk netto spółki wyniósł 16,36 mln w stosunku do 6,13 mln w roku 2004.  Obecnie zatrudnienie znajduje tutaj blisko 1000 osób.

Zmiany personalne w POL-AQUA mają się wiązać z planami rozwoju firmy oraz zwiększeniem aktywności w sektorze budownictwa ogólnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej