Pol-aqua SA połączy się z Energobudową?

2011-05-24 10:09

Zarząd Spółki Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych POL-AQUA SA oraz Zarząd Spółki PA Energobudowa Sp. zo.o. zawiadamia, o zamiarze połączenia P.R.I. POL-AQUA z PA Energobudowa Sp. zo.o.

Dnia 20 maja br., w Monitorze Gospodarczym i Sądowym (nr 97/2001), został ogłoszony plan połączenia spółek P.R.I Pola-Aqua i PA Energobudowa Sp.zo.o. Połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku spółki PA Energobudowa na Spółkę P.R.I. Pol-Aqua. Ponieważ spółka przejmująca jest właścicielem wszystkich 243.520 udziałów Spółki Przejmowanej, łączenie spółek, przez przejęcie zostanie przeprowadzone na podstawie art. 516§6 Ksh w związku z czym:

  • na podstawie art. 516 w związku z art. 501w trybie 516§5 Ksh nie jest wymagane sporządzenie sprawozdania zarządu każdej z łacznych się spółek uzasadniajace połączenie, ujego podstawy prawnej i uzasadnienia ekonomicznego oraz stosunku wymiany udziałów lub akcji
  • łączenie spółek zostanie przeprowadzone bez podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej zgodnie z art. 515§1 Ksh. Z uwagi na okoliczność, ze Spółka Przejmująca jest spółką publiczną stosownie do treści art., 516§ 1 Ksh konieczne będzie, stosownie do art. 506 Ksh, podjęcie uchwały w przedmiocie połączenia przez Walne Zgromadzenie Spółki Przejmującej. W terminie miesiąca od dnia 20 maja br., akcjonariusze mogą zapoznawać się z dokumentami określonymi w art. 505§1 Ksh w związku z art. 616§ 6Ksh, w siedzibie spółki przy ul. Dworskiej 1 w Piasecznie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej