Pol-aqua SA połączy się z Energobudową?

2011-05-24 10:09

Zarząd Spółki Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych POL-AQUA SA oraz Zarząd Spółki PA Energobudowa Sp. zo.o. zawiadamia, o zamiarze połączenia P.R.I. POL-AQUA z PA Energobudowa Sp. zo.o.

Dnia 20 maja br., w Monitorze Gospodarczym i Sądowym (nr 97/2001), został ogłoszony plan połączenia spółek P.R.I Pola-Aqua i PA Energobudowa Sp.zo.o. Połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku spółki PA Energobudowa na Spółkę P.R.I. Pol-Aqua. Ponieważ spółka przejmująca jest właścicielem wszystkich 243.520 udziałów Spółki Przejmowanej, łączenie spółek, przez przejęcie zostanie przeprowadzone na podstawie art. 516§6 Ksh w związku z czym:

  • na podstawie art. 516 w związku z art. 501w trybie 516§5 Ksh nie jest wymagane sporządzenie sprawozdania zarządu każdej z łacznych się spółek uzasadniajace połączenie, ujego podstawy prawnej i uzasadnienia ekonomicznego oraz stosunku wymiany udziałów lub akcji
  • łączenie spółek zostanie przeprowadzone bez podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej zgodnie z art. 515§1 Ksh. Z uwagi na okoliczność, ze Spółka Przejmująca jest spółką publiczną stosownie do treści art., 516§ 1 Ksh konieczne będzie, stosownie do art. 506 Ksh, podjęcie uchwały w przedmiocie połączenia przez Walne Zgromadzenie Spółki Przejmującej. W terminie miesiąca od dnia 20 maja br., akcjonariusze mogą zapoznawać się z dokumentami określonymi w art. 505§1 Ksh w związku z art. 616§ 6Ksh, w siedzibie spółki przy ul. Dworskiej 1 w Piasecznie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej