PM Group wśród liderów

2010-02-17 11:28

PM Group znalazł się na prestiżowych listach największych firm projektowych świata. Międzynarodową firmę architektoniczno-inżynierską doceniono w dwóch rankingach - Top 200 International Design Firms i Top 150 Global Design Firms.

Rankingi opublikowało amerykańskie pismo branżowe Engineering News-Record, wydawane w Nowym Jorku od 1917 r. W rankingu Top 200 International Design Firms brano pod uwagę wartość projektów realizowanych przez firmy poza granicami ich macierzystych krajów, a w Top 150 Global Design Firms – liczyła się wartość całego portfela zamówień. Firma PM Group z siedzibą w Irlandii zdobyła uznanie między innymi za projekty realizowane w Polsce, gdzie jest obecna od początku lat 90. i zatrudnia około 250 architektów i inżynierów branżowych.

– Obsługujemy największe inwestycje w Polsce, wykorzystując nasze doświadczenie zwłaszcza w dziedzinie wysokich technologii – mówi Con Murphy, dyrektor zarządzający PM Group Polska. – Polska to jeden z naszych głównych rynków zagranicznych, w tym sensie obecność firmy w rankingu Top 200 International Design Firm uznajemy za docenienie naszej wysokiej pozycji w branży architektoniczno-projektowej w Polsce – dodaje.

PM Group ma w Europie doświadczenie w obsłudze klientów w sektorach biotechnologicznym i farmaceutycznym. W Polsce firma obsługuje również projekty inwestycyjne w sektorze wysokich technologii. Do klientów PM Group Polska należą m.in. Dell, Philip Morris, Electrolux, Procter&Gamble, Anpharm, Polpharma, a także Park Biotechnologiczny LifeScience Park w Krakowie oraz Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach.

Firma angażuje się w Polsce w sektory odporne na skutki kryzysu.
– Branża life science ma duży potencjał. Mimo spowolnienia gospodarczego realizowane są inwestycje związane ze służbą zdrowia, edukacją, nauką oraz badaniami i rozwojem - podkreśla Pat McGrath z CEO PM Group.

Istotnym elementem działalności PM Group Polska jest zaangażowanie w projekty publiczne. Aktualnie firma realizuje trzynaście kontraktów publicznych o łącznej wartości ponad 580 mln euro. PM Group uczestniczy także w jednym z największych projektów unijnych w Polsce z budżetem o wartości 180 mln euro, który ma poprawić warunki gospodarki wodno–ściekowej na terenie 22 gmin w dorzeczu rzeki Parsęta.


PM Group jest międzynarodową firmą architektoniczną, zarządzającą realizacją inwestycjami i zajmującą się doradztwem technicznym dla sektora prywatnego i publicznego. Firma powstała w Irlandii, a obecnie posiada biura na wszystkich kontynentach. Na całym świecie zatrudnia blisko 1800 osób.
Polska siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, ale spółka prowadzi także biura w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Krakowie. Polski oddział PM Group zatrudnia około 270 inżynierów i architektów.
Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG, NSK Steering Systems, Electrolux, Funai, Procter & Gamble, Colgate-Palmolive, PF Anpharm SA, Cargill, Cadbury Wedel, Unilever, McCain Poland i Oriflame Cosmetics. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracuje m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg”.
W 2008 r. za dużą dynamikę rozwoju firma otrzymała od Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej nagrodę w kategorii Business Development. Jest też laureatem Gazeli Biznesu i Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego oraz pierwszej nagrody w konkursie Bezpieczna Budowa 2008 organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej