Plenerowe malowanie z Baumitem

2009-05-06 16:32
Plenerowe malowanie z Baumitem
Autor: Baumit

Już po raz piąty firma Baumit, producent materiałów budowlanych, organizuje Kolorowe Emocje. To jeden z największych w Polsce prospołecznych projektów adresowanych do dzieci. W tym roku motywem przewodnim imprezy - oprócz malowania – będą żywioły i ekologia.

Pierwszy raz w historii, projekt będzie miał formułę ogólnopolskiego tourne. Dwumiesięczną podróż Kolorowych Emocji zainaugurują 9 maja plenerowe imprezy w Białymstoku i Rzeszowie. Kolejne odbędą się w: Kielcach, Toruniu, Łodzi, Wrocławiu, Gliwicach, Opolu, Poznaniu, Pobiedziskach i Gdyni. Na zakończenie - 20 czerwca - Kolorowe Emocje zawitają do Szczecina i Gorzowa.

A na czym będą polegały tegoroczne Kolorowe Emocje? Otóż dzieci będą miały do dyspozycji 200 kolorów farb z palety barw Baumit colours of more emotions. W każdym z miast ustawione zostaną drewniane makiety podzielone na cztery części symbolizujące cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ciepło. Mali uczestnicy otrzymają praktyczny poradnik ekologicznych zachowań, wezmą udział w proekologicznych zabawach i konkursach, a na koniec złożą wspólnie Ślubowanie Małego Ekologa.
- Kolorowe Emocje od początku miały służyć nie tylko zabawie, ale także edukacji i wychowaniu. Dlatego w tym roku, nagrodami dla najaktywniejszych uczestników proekologicznej akcji, prowadzonej równolegle na stronie www.koloroweemocje.pl będą m.in. sadzonki drzew, które później zastaną przez nich zasadzone w wybranych miejscach – komentuje Aleksandra Witkowska z firmy Baumit. Podczas zabaw dzieci ich rodzice będą mogli również zasięgnąć bezpłatnych porad dotyczących m.in. energooszczędnych rozwiązań w budownictwie oraz metod ocieplania domów.

Harmonogram Kolorowych emocji 2009

 • 9 maja
  Białystok – Rynek
  Rzeszów – Rynek
 • 16 maja Kielce - Plac Artystów przy ul. Sienkiewicza
  Toruń – Rynek 23. maja Łódź – Manufaktura
  Wrocław – Rynek plac Gołębi
 • 30 maja
  Gliwice – Rynek/Park Chopina
  Opole – Rynek (pomiędzy ul. Osmańczyka - Młyńska)
 • 6 czerwca Poznań – Rynek
  Pobiedziska – stadion
  Gdynia - teren przy teatrze Muzycznym (róg ulicy Placu Grunwaldzkiego i Armii Krajowej pod lasem)
 • 20 czerwca
  Szczecin – Wał Chrobrego przy pomniku Mickiewicza
  Gorzów – Bulwar nad Wartą
Plenerowe malowanie z Baumitem
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej