Plenerowe malowanie z Baumitem

2009-05-06 16:32
Plenerowe malowanie z Baumitem
Autor: Baumit

Już po raz piąty firma Baumit, producent materiałów budowlanych, organizuje Kolorowe Emocje. To jeden z największych w Polsce prospołecznych projektów adresowanych do dzieci. W tym roku motywem przewodnim imprezy - oprócz malowania – będą żywioły i ekologia.

Pierwszy raz w historii, projekt będzie miał formułę ogólnopolskiego tourne. Dwumiesięczną podróż Kolorowych Emocji zainaugurują 9 maja plenerowe imprezy w Białymstoku i Rzeszowie. Kolejne odbędą się w: Kielcach, Toruniu, Łodzi, Wrocławiu, Gliwicach, Opolu, Poznaniu, Pobiedziskach i Gdyni. Na zakończenie - 20 czerwca - Kolorowe Emocje zawitają do Szczecina i Gorzowa.

A na czym będą polegały tegoroczne Kolorowe Emocje? Otóż dzieci będą miały do dyspozycji 200 kolorów farb z palety barw Baumit colours of more emotions. W każdym z miast ustawione zostaną drewniane makiety podzielone na cztery części symbolizujące cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ciepło. Mali uczestnicy otrzymają praktyczny poradnik ekologicznych zachowań, wezmą udział w proekologicznych zabawach i konkursach, a na koniec złożą wspólnie Ślubowanie Małego Ekologa.
- Kolorowe Emocje od początku miały służyć nie tylko zabawie, ale także edukacji i wychowaniu. Dlatego w tym roku, nagrodami dla najaktywniejszych uczestników proekologicznej akcji, prowadzonej równolegle na stronie www.koloroweemocje.pl będą m.in. sadzonki drzew, które później zastaną przez nich zasadzone w wybranych miejscach – komentuje Aleksandra Witkowska z firmy Baumit. Podczas zabaw dzieci ich rodzice będą mogli również zasięgnąć bezpłatnych porad dotyczących m.in. energooszczędnych rozwiązań w budownictwie oraz metod ocieplania domów.

Harmonogram Kolorowych emocji 2009

 • 9 maja
  Białystok – Rynek
  Rzeszów – Rynek
 • 16 maja Kielce - Plac Artystów przy ul. Sienkiewicza
  Toruń – Rynek 23. maja Łódź – Manufaktura
  Wrocław – Rynek plac Gołębi
 • 30 maja
  Gliwice – Rynek/Park Chopina
  Opole – Rynek (pomiędzy ul. Osmańczyka - Młyńska)
 • 6 czerwca Poznań – Rynek
  Pobiedziska – stadion
  Gdynia - teren przy teatrze Muzycznym (róg ulicy Placu Grunwaldzkiego i Armii Krajowej pod lasem)
 • 20 czerwca
  Szczecin – Wał Chrobrego przy pomniku Mickiewicza
  Gorzów – Bulwar nad Wartą
Plenerowe malowanie z Baumitem
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej