Plany Super Krusz

2008-06-23 17:07
Plany Super Krusz
Autor: Super Krusz Sp. z o.o. Plany Super Krusz

A w planach emisja obligacji, akcji i debiut na NewConnect - spółka Super Krusz z siedzibą w Warysiu (województwo małopolskie, powiat Brzesko) jest już w trakcie prac związanych z przekształceniem w spółkę akcyjną. Pozyskany w ten sposób kapitał umożliwi firmie (w 100% polskiej) utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju.

"Jest to początek naszych prac związanych z realizacją naszej strategii rozwoju zakładającej zbudowanie liczącego się gracza na rynku południowej Polski" - deklaruje Ryszard Gwóźdź, prokurent Super Krusz Sp. z o.o. w Warysiu. - "Już teraz jesteśmy jednym z niewielu polskich podmiotów, który dysponuje wieloma złożami kruszyw. Naszą ambicją jest zwiększenie wydobywania kruszyw w kopalniach już istniejących oraz budowa nowych" - dodaje.

Spółka Super Krusz powstała w 1999 roku i jest własnością osób fizycznych. Obecnie kapitał zakładowy wynosi 8 252 160 złotych. Firma zajmuje się wydobywaniem surowców mineralnych (żwir, piasek, grys) w kopalni znajdującej się w Warysiu. Ponadto spółka posiada wiele innych terenów na których w przyszłości będą uruchamiane nowe kopalnie. Głównymi odbiorcami spółki są firmy świadczące usługi ogólnobudowlane oraz zajmujące się budownictwem drogowym. - "Lokalizacja naszej kopalni oraz lokalizacje terenów, które są naszą własnością i na których uruchamiane będą nowe kopalnie, są optymalne w zakresie dostarczania surowca pod budowę autostrady Kraków-Przemyśl, dróg ekspresowych, a także stosunkowo niewielką odległość od Krakowa dużego rynku prac budowlanych. Powoduje to, że spokojnie możemy myśleć o realizacji naszych planów rozwojowych" - mówi Ryszard Gwóźdź.

Plany rozwojowe zakładają, że niezbędne będzie pozyskanie przez spółkę kapitału. Dlatego też, jeszcze w tym roku, Super Krusz Sp. z o.o. w Warysiu wyemituje obligacje w ramach oferty niepublicznej. - "Chcemy także przeprowadzić emisję akcji i zadebiutować na NewConnect" - deklaruje Roman Wójcik, dyrektor finansowy Super Krusz.  - "W wyniku emisji obligacji spółka chciałaby pozyskać kapitał w wysokości około 10 mln złotych. Podobną kwotę spółka chciałaby pozyskać emitując swoje akcje". - "Mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy już spółką akcyjną i będziemy mogli rozpocząć prace związane z przygotowaniem naszego wejścia na NewConnect" - prognozuje prokurent spółki.

W 2007 roku przychody Super Krusz wyniosły 7,2 mln zł, a zysk netto 1,4 mln zł. Prognoza na 2008 rok zakłada, że spółka wypracuje zysk w wysokości 3,7 mln zł przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 12,2 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej