Pionki już produkują

2009-09-25 17:47
Pianki i silikony z pierwszej polskiej fabryki Soudal
Autor: Soudal sp. z o.o.

Z taśm fabryki Soudal w Pionkach zeszły pierwsze piany poliuretanowe i masy uszczelniające. To wstępny etap rozruchu zakładu, który ma docelowo rozszerzać produkcję i zwiększać gamę produkowanego tu asortymentu. Materiały dla profesjonalistów i użytkowników indywidualnych z fabryki w Pionkach zaspokoją potrzeby rynku polskiego i ościennych krajów Europy Wschodniej.

Załoga fabryki Soudal w Pionkach to w przeważającej części kobiety
Autor: Soudal sp. z o.o.
Fabryka Soudal w Pionkach wyposażona jest  w nowoczesne linie produkcyjne, odpowiadające najbardziej wymagającym standardom europejskim
Autor: Soudal sp. z o.o.

Fabryka w Pionkach wyposażona jest w nowoczesne linie produkcyjne, odpowiadające najbardziej wymagającym standardom europejskim. Zastosowane tu urządzenia i rozwiązania technologiczne zostały już wcześniej sprawdzone w pozostałych sześciu fabrykach Soudal, znajdujących się w Europie Zachodniej. Obsada w pełni zautomatyzowanego zakładu doskonale radzi sobie ze skomplikowanymi procesami produkcyjnymi, nie tracąc przy tym poczucia bezpieczeństwa, bo zakład został zaprojektowany tak, by spełniać najbardziej restrykcyjne normy BHP i przeciwpożarowe.

Nadzór nad produkcją w Pionkach pełni główny technolog, którego firma pozyskała z fabryki-matki w Belgii. W Pionkach czuwa nad pracami laboratorium i jakością wytwarzanych produktów. Również główny inżynier i automatyk mają wieloletnie doświadczenie, które zdobywali nie tylko w lokalnych zakładach chemicznych, ale także w Europie Zachodniej, Azji i USA.

Większość załogi to przede wszystkim mieszkańcy miasta i jego okolic... w dużej części - kobiety.
- Jak pokazuje doświadczenie naszej firmy, kobiety są doskonale zorganizowane i świetnie radzą sobie z czynnościami manualnymi podczas procesu produkcji. Nie bez znaczenia był również dla nas fakt, że bezrobocie w tym regionie, podobnie jak zresztą w innych częściach kraju, jest dotkliwe zwłaszcza wśród pań. W efekcie, większość spośród wszystkich dotąd zatrudnionych pracowników fabryki to kobiety - mówi dyrektor zakładu Tomasz Osiński.

Wszyscy pracownicy fabryki Soudal w Pionkach przeszli przeszkolenie w Belgii. Stamtąd wynieśli wysokie standardy pracy w firmie i zdobyli wiedzę o procesie produkcji.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że pierwszy etap rozruchu fabryki przebiegł sprawnie, a pracujący tu ludzie szybko zasymilowali się z firmą. Jak pokazało dotychczasowe doświadczenie, warto było wybrać Pionki jako lokalizację dla fabryki, bo dzięki "chemicznej przeszłości" regionu zyskaliśmy wykwalifikowaną kadrę i profesjonalistów z dziedzin inżynierii i automatyki – podsumowuje Piotr Drzewowski, prezes Soudal Sp. z o.o. - Przyszłościowo myślimy natomiast nad uruchomieniem linii, które pozwolą na produkcję większej liczby produktów.

Fabryka w Pionkach jest przyjazna środowisku – nie wytwarza ścieków przemysłowych podczas całego procesu produkcji.
– Najwyższa jakość wyrobów i troska o środowisko naturalne to zasady, którymi Soudal kieruje się od lat. Wypracowane europejskie standardy przenosimy na wszystkie rynki, na których jesteśmy obecni. Dlatego bez względu na lokalizację, każda z naszych ośmiu fabryk na świecie zapewnia niezmienne wysoką powtarzalną jakość produktów, a proces ich wytwarzania odbywa się pod ścisłym rygorem jakie narzuca idea poszanowania środowiska, której jestem gorącym sprzymierzeńcem - mówi Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal Holding.

Wysokiej klasy automatyka, zaawansowanie technologiczne i duża powierzchnia zakładu w Pionkach umożliwiają jego ciągły rozwój i otwieranie kolejnych linii produkcyjnych. Jeszcze na ten rok przewidziano pierwsze inwestycje, które pozwolą zwiększyć moce produkcyjne i poszenie asortymentu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej