Pilkington: rozbudowa zakładu produkcyjnego w Skierniewicach

2012-01-19 8:59
Zakład produkcyjny Pilkington, Skierniewice
Autor: PILKINGTON POLSKA

Zakład produkcyjny Pilkington w Skierniewicach zostanie przebudowany. Fabryka produkująca szkło budowlane, dzięki inwestycji zwiększy moce produkcyjne szkła hartowanego. Rozbudowa hal produkcyjnych rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku.

NSG Group - właściciel działających w Polsce spółek: Pilkington Automotive Poland, Pilkington IGP i Pilkington Polska podjął decyzję o rozbudowie fabryki produkującej i przetwarzającej szkło budowlane Pilkington IGP w Skierniewicach.

Przeczytaj również: World Architecture News: szkło Pilkington Produktem Roku 2011

Zakład produkcyjny - rozbudowa

Zakład produkcyjny w Skierniewicach jest już na etapie modernizacji. Rozbudowa fabryki rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku.
W ramach inwestycji zostaną rozbudowane hale produkcyjne o kolejne 2 150 m2.

- Nowa inwestycja pozwoli zwiększyć produkcję i sprzedaż wysokoprzetworzonych produktów, dedykowanych dla projektów architektonicznych. Dzięki rozbudowie oddział w Skiernieiwcach stanie się również kluczowym dostawcą w segmencie przetwórstwa szkła w całym regionie Północno-centralnum Europy linii produktów budowlanych w NSG Group - skomentował Krzysztof Granicki, dyrektor zarządzający pionu produkcji budowlanej w Polsce i Czechach.

Po zakończeniu prac modernizacyjnych, rozpocznie się montaż pieca hartowniczego wraz z niezbędnymi instalacjami, którego zakończenie planowane jest na wrzesień. Ponadto, rozbudowa zakłada uruchomienie nowej linii produkcyjnej do hartowania szkła. Docelowo, po zakończeniu inwestycji, powierzchnia produkcyjno-magazynowa skierniewickiej fabryki wyniesie 10 590 m2, co uczyni zakład Pilkington IGP jednym z największych zakładów przetwórczych szkła budowlanego w całej NSG Group.
Rozbudowa zakładu w Skierniewicach zwiększy dotychczasową produkcję wysokospecjalistycznego szkła z segmentu szkieł ognioochronnych o nazwie Pilkington Pyroclear®. Obecnie szkło to wytwarzane jest jedynie w Skierniewicach i eksportowane do innych karjów Europy.

Krzysztof Granicki
Autor: PILKINGTON POLSKA Krzysztof Granicki - dyrektor zarządzający produkcją budowlaną Pilkington
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej