PeBeKa ma nowego prezesa

2009-10-01 11:34

Wieloletni fachowiec, specjalista od głębienia szybów i budowy tuneli stanął na czele zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa z Lubina. 30 września 2009 roku Walne Zgromadzenie firmy podjęło decyzję o powołaniu Jacka Kulickiego na stanowisko prezesa, a Kazimierza Rutkę na wiceprezesa. Obaj są doświadczonymi menedżerami zatrudnionymi od wielu lat w spółce.

Od 24 sierpnia br., czyli od dnia mianowania dotychczasowego prezesa PeBeKa Ryszarda Janeczka na wiceprezesa KGHM Polska Miedź, Jacek Kulicki pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki. Od 2008 roku był wiceprezesem ds. technicznych w dwuosobowym zarządzie PeBeKi.

Cała kariera zawodowa Jacka Kulickiego związana jest ze spółką PeBeKa, w której rozpoczął pracę w 1990 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał jednak nie tylko na terenie Legnicko - Głogowskiego Okręgu Miedziowego. W latach 1993-1994 uczestniczył w budowie tunelu drogowego Har Gilo w Izraelu, podczas pierwszego kontraktu zagranicznego realizowanego przez PeBeKa samodzielnie (bez pośrednictwa centrali handlu zagranicznego). W roku 1998 kierował robotami górniczymi przy głębieniu szybu Bus Bar Shaft dla włoskiego konsorcjum Casecnan, realizowanego w ramach projektu hydroelektrowni na Filipinach.
Jacek Kulicki jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych "Zarządzanie firmą" na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. swoją drogę zawodową rozpoczynał jako stażysta i nadgórnik pod ziemią. Od 1991 przez 10 lat pracował w PeBeKa w różnych rejonach robót górniczych jako sztygar zmianowy, sztygar oddziałowy i nadsztygar górniczy. Od 2001 do 2008 roku pełnił obowiązki kierownika działu robót górniczych rejonu robót "Szyby". Pod jego kierownictwem PeBeKa wykonała szyb wentylacyjny R-11 w miejscowości Grodowiec. Następnie nadzorował kompleks robót przygotowawczych do głębienia szybu SW-4 w miejscowości Łagoszów nieopodal Głogowa. To pierwszy szyb udostępniający nowy obszar górniczy zwany Głogowem Głębokim Przemysłowym. Budowa SW-4 jest w toku.

Kazimierz Rutka w zeszłym roku obchodził jubileusz 25-ciolecia pracy w górnictwie. Jest absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej. Karierę zawodową rozpoczynał w kopalni KWK „Makoszowy” w Zabrzu a następnie w ZG "Konrad" w Iwinach. Pracę na terenie LGOM zaczynał w ZRG Lubin na stanowisku nadsztygara górniczego. W 1997 roku po przyłączeniu PRG Lubin do PeBeKa został nadsztygarem górniczym w Rejonie KRG Polkowice Zachodnie, a w rok później kierownikiem robót górniczych w Rejonie KRG Polkowice - Sieroszowice. Obowiązki te pełnił aż do końca sierpnia 2008, gdy awansował na stanowisko głównego inżyniera górniczego.


Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA z Lubina to jedna z największych firm budowlanych w Polsce. Spółka jest notowana w rankingach 500 największych polskich firm Rzeczpospolitej i Polityki. Lubińskie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 1600 osób. Świadczy usługi w zakresie budownictwa specjalistycznego ogólnego i inżynieryjnego, dysponuje własnym, nowoczesnym parkiem maszynowym, możliwościami produkcyjnymi na poziomie pozwalającym na kompleksową realizację kontraktów - od prac projektowych po pełne zakończenie inwestycji. Buduje obiekty podziemne i powierzchniowe na rzecz górnictwa, transportu i komunikacji, przemysłu, a od niedawna również w branży ochrony środowiska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej