PBG Dom wyda 100 mln zł na inwestycje

2011-01-04 11:06
Złotowska 51, PBG DOM
Autor: Passion PR Osiedle Złotowska 51 w Poznaniu juz oddane do użytku, PBG DOM

PBG DOM, deweloperskie ramię grupy kapitałowej PBG SA zamierza wydać 100 mln zł na zakup nowych projektów w 2011 r. Spółka planuje rozwój zarówno w sektorze budownictwa mieszkaniowego jak i prowadzenia inwestycji komercyjnych na terenie całego kraju.

Zamiarem PBG DOM jest osiągnięcie statusu czołowego dewelopera w Polsce w ciągu najbliższych 3 lat. W tym celu spółka prowadzi kolejne inwestycje, w których duży udział będą miały projekty komercyjne. Obecnie przygotowywane są dwa przedsięwzięcia w sektorze handlowym, dwa obiekty hotelowe oraz trwa komercjalizacja biurowca Skalar Office Center w Poznaniu.

Rok 2010 zintensyfikował proces budowy firmy deweloperskiej. Wsparcie merytoryczne i finansowe w budowie pozycji liczącego się w Polsce dewelopera zapewnia spółce silna grupa kapitałowa.

 - Nasza sytuacja finansowa jest ściśle powiązana z sytuacją finansową spółki matki, tj. PBG S.A. Aktualnie sytuacja PBG SA jest doskonała więc  my też czujemy się komfortowo. W związku z tym, że procesy deweloperskie są długotrwałe, efekty prowadzonych obecnie inwestycji w rachunku wyników PBG DOM będą widoczne dopiero za 2-3 lata. Zakładamy jednak, że po roku 2012 powinniśmy generować znaczącą część przychodów i zysków grupy kapitałowej PBG  – komentuje Tomasz Hofman, prezes PBG DOM.

W 2010 roku zakończona została budowa osiedla Złotowska 51 w Poznaniu, gdzie 95 proc. wszystkich lokali znalazło już swoich lokatorów. Obecnie deweloper pracuje nad wzmocnieniem marki w stolicy Wielkopolski oraz zbudowaniem silnej pozycji w Trójmieście. W Gdańsku rozpoczął się ostatni etap budowy osiedla Dolina Potęgowska, zlokalizowanego w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Chełm-Południe. W lipcu na poznańskim Grunwaldzie ruszyła natomiast budowa kompleksu mieszkaniowego Quadro House.

PBG DOM zamierza także wejść na największy rynek deweloperski w Polsce w Warszawie.

- Liczymy, że rozpoczęte rozmowy i negocjacje w sprawie zakupu projektów mieszkaniowych w stolicy zakończą się sukcesem i w przyszłym roku będziemy mogli zaoferować jej mieszkańcom nasze produkty. Wejście do Warszawy będzie raczej spokojne, 2-3 inwestycje na początek powinny nam pozwolić na zbudowanie zaufania oraz  lepsze rozpoznanie rynku – mówi prezes Tomasz Hofman.

Obecnie PBG DOM poszukuje gruntów lub projektów deweloperskich, które uzupełnią bieżący portfel inwestycji pod względem lokalizacji oraz dywersyfikacji docelowego klienta. Na poszczególnych rynkach deweloper chce oferować zarówno mieszkania popularne, jak i te o podwyższonym standardzie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej