Panattoni na pomoc medykom przeznaczył 500 000 zł

2020-05-07 11:07
Panattoni pomaga
Autor: Panattoni Deweloper Panattoni przeznaczył na pomoc dla szpitali pół miliona zł

Po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia deweloper wybrał trzy szpitale, które wymagają pomocy w największym stopniu. Do tych placówek trafią maseczki medyczne, rękawice nitrylowe, termometry bezdotykowe oraz opakowania czepków medycznych.

Sprzęt trafi do Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Białostockiego Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Panattoni dostarczy łącznie 100 000 masek medycznych, 200 000 rękawic nitrylowych, 300 termometrów bezdotykowych oraz 100 opakowań czepków medycznych. Sprzęt został zakupiony u jednego z klientów Panattoni.

Dostarczenie niezbędnego sprzętu to nie tylko chęć wsparcia, ale również wyrażenia wdzięczności dla bohaterów, którzy każdego dnia pomagając potrzebującym, ryzykują zachorowanie na Covid-19. Bardzo zależało nam, żeby asortyment był najwyższej jakości i dotarł do najbardziej potrzebujących placówek. Konsultacja z Ministerstwem Zdrowia oraz podjęcie współpracy z liderem w swojej branży pozwoliło spełnić oba warunki – mówi Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni.

Przekazanie pół miliona zł na środki ochrony i sprzęt to kolejne działanie Panattoni, wspierające personel medyczny w czasie pandemii koronawirusa. Deweloper bierze również udział we wspólnej inicjatywie branży nieruchomości #property4heroes, która jest wyrazem podziękowania za ciężką pracę i poświęcenie lekarzy, pielęgniarzy, personelu pomocniczego oraz ratowników medycznych. Akcja zaplanowana jest na dwa miesiące i w tym czasie do 11 placówek w całym kraju zostanie dostarczonych ok. 40 tys. posiłków.

Panattoni jest liderem rynku nieruchomości przemysłowych i magazynowych w Europie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej