Panattoni na pomoc medykom przeznaczył 500 000 zł

2020-05-07 11:07
Panattoni pomaga
Autor: Panattoni Deweloper Panattoni przeznaczył na pomoc dla szpitali pół miliona zł

Po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia deweloper wybrał trzy szpitale, które wymagają pomocy w największym stopniu. Do tych placówek trafią maseczki medyczne, rękawice nitrylowe, termometry bezdotykowe oraz opakowania czepków medycznych.

Sprzęt trafi do Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Białostockiego Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Panattoni dostarczy łącznie 100 000 masek medycznych, 200 000 rękawic nitrylowych, 300 termometrów bezdotykowych oraz 100 opakowań czepków medycznych. Sprzęt został zakupiony u jednego z klientów Panattoni.

Dostarczenie niezbędnego sprzętu to nie tylko chęć wsparcia, ale również wyrażenia wdzięczności dla bohaterów, którzy każdego dnia pomagając potrzebującym, ryzykują zachorowanie na Covid-19. Bardzo zależało nam, żeby asortyment był najwyższej jakości i dotarł do najbardziej potrzebujących placówek. Konsultacja z Ministerstwem Zdrowia oraz podjęcie współpracy z liderem w swojej branży pozwoliło spełnić oba warunki – mówi Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni.

Przekazanie pół miliona zł na środki ochrony i sprzęt to kolejne działanie Panattoni, wspierające personel medyczny w czasie pandemii koronawirusa. Deweloper bierze również udział we wspólnej inicjatywie branży nieruchomości #property4heroes, która jest wyrazem podziękowania za ciężką pracę i poświęcenie lekarzy, pielęgniarzy, personelu pomocniczego oraz ratowników medycznych. Akcja zaplanowana jest na dwa miesiące i w tym czasie do 11 placówek w całym kraju zostanie dostarczonych ok. 40 tys. posiłków.

Panattoni jest liderem rynku nieruchomości przemysłowych i magazynowych w Europie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej