Danfoss w Green Light

2009-03-21 9:00

Do grupy partnerów europejskiego programu Green Light, którego uczestnicy zobowiązują się do wykonania modernizacji oświetlenia w swoich obiektach poprzez zastosowanie energooszczędnych rozwiązań technicznych, właśnie została przyjęta firma Danfoss.

Green Light jest inicjatywą Komisji Europejskiej, w której uczestniczą organizacje publiczne oraz prywatne przedsiębiorstwa. Koszty przeprowadzonych działań zwiazanych z modernizacją funkcjonującego oświetlenia w obiektach firm pokrywane są z oszczędności powstałych w wyniku zmniejszenia zużycia energii elektrycznej przy zachowaniu takiego samego poziomu oświetlenia lub jego polepszeniu.

Danfoss został wyróżniony dzięki nowemu systemowi oświetleniowemu zamontowanemu w nowo wybudowanej hali produkcyjnej. Wykorzystano w nim takie rozwiązania jak: oprawy oświetleniowe z nowoczesnym osprzętem elektronicznym, świetlówki charakteryzujące się wysoką wydajnością energetyczną, niską emisją CO2 oraz niską zawartością siarki i metali ciężkich.

Firma powołała również specjalny zespół mający za zadanie śledzenie najnowszych rozwiązań technicznych pozwalających na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, wytwarzania odpadów oraz używanie substancji niebezpiecznych.

Danfoss, jako globalna organizacja nadaje wysoki priorytet działaniom prośrodowiskowym. Stara się połączyć troskę o środowisko ze zwiększającym się standardem swoich wyrobów, przyczyniając się tym samym do podnoszenia efektywności przemysłu i komfortu ludzkiego życia. Przyjęcie do programu Green Light jest najlepszym tego potwierdzeniem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej