OSRAM zaświecił w Vancouver

2010-02-26 15:06

Energooszczędne źródła światła firmy OSRAM zaświeciły na XXI Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 w Vancouver. Zastosowanie najnowocześniejszych zintegrowanych rozwiązań oświetleniowych producenta wykorzystano m.in.: w centrum kongresowym igrzysk - miejscu pracy ponad 7 tys. dziennikarzy z całego świata.

XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie to wyraz ogromnej ekologicznej świadomości, troski o naturalne środowisko i zaangażowania w ekorozwój. Podczas budowy obiektów sportowych, bazy noclegowej i całej infrastruktury, najważniejszym czynnikiem dla organizatorów olimpiady było wykorzystanie zasobów przyjaznych dla środowiska. OSRAM, jako producent rozwiązań oświetleniowych opartych na najnowocześniejszych technologiach, gdzie 66% sprzedaży stanowią energooszczędne produkty oświetleniowe znalazł się w gronie firm, które włączyły się w organizację tego wielkiego sportowego wydarzenia. Podczas igrzysk olimpijskich produkty OSRAM oświetlają centrum kongresowe w Vancouver z którego przebieg sportowych zmagań relacjonowany jest na cały świat. Nowoczesna technologia umożliwia dziennikarzom pracę w doskonale oświetlonych pomieszczeniach o każdej porze.

Centrum kongresowe w Vancouver

Ten największy obiekt igrzysk gości tysiące przedstawicieli mediów pracujących na powierzchni niemal 140 000 m2. Energooszczędne oświetlenie w centrum kongresowym zapewnia połączenie świetlówek Lumilux T5 High-Output i bardzo efektywnych, energooszczędnych świetlówek, Lumilux T8 oraz stateczników elektronicznych QUICKTRONIC DALI. Technologia DALI umożliwia niezależne sterowanie wszystkimi oprawami oświetleniowymi. Można je ściemniać zarówno pojedynczo, jak i grupowo. System zapewnia również informacje o poziomie natężenia oświetlenia lub uszkodzonych źródłach światła, co znacznie ułatwia konserwację i serwis. Ze względu na to, że poszczególne oprawy oświetleniowe są zaprogramowane cyfrowo, system oświetleniowy może być dowolnie skonfigurowany. Programowanie systemu oświetleniowego może odbywać się w dowolnym momencie, bez konieczności zmiany połączeń w instalacji elektrycznej. System DALI w połączeniu ze świetlówkami firmy OSRAM zapewnia maksymalną elastyczność na całej powierzchni centrum kongresowego. Dzięki wykorzystaniu ponad 2100 stateczników DALI i ponad 300 punktów sterowania oświetleniem, system sterowania oświetleniem w centrum kongresowym w Vancouver jest największym, najbardziej zaawansowanym pod względem technicznym i wygodnym w obsłudze obiektem w Ameryce Północnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej