Olgierd Dziekoński awansuje: „gratulujemy i żałujemy”

2010-10-08 13:04
Olgierd Dziekoński został sekretarzem stanu w kancelarii Prezydenta RP
Autor: Kancelaria Prezydenta RP Prezydent RP Bronisław Komorowski wręcza nominację Olgierdowi Dziekońskiemu  

Tak Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, skomentował awans Olgierda Dziekońskiego, dotychczasowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, na Sekretarza Stanu - Koordynatora Zespołu Doradców w Kancelarii Prezydenta RP.

- Gratulacje są oczywiste, a żal wynika z tego, że nigdy tak dobrze, właśnie za sprawą Olgierda Dziekońskiego, nie układała się współpraca z resortem infrastruktury jak przez ostatnie lata - powiedział Marek Michałowski, prezes PZPB, podczas Gali z okazji Dnia Budowlanych.

Mgr inż. arch. Olgierd Dziekoński jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, w latach 1974-1984 był asystentem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 1990-1994 i 1999-2000 był wiceprezydentem Miasta st. Warszawy. Współtworzył warszawską samorządność po roku 1990. Twórca i pierwszy prezes Agencji Rozwoju Komunalnego (1994-1999). W latach 2000-2001 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. Od listopada 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, od 7 października 2010 Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Warto też dodać, że podczas gali, Olgierd Dziekoński, został uhonorowany tytułem "Osobowość Roku 2009 w Budownictwie", po raz pierwszy przyznanym przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Dziękując za to szczególne wyróżnienie powiedział:
- Budownictwo to nie tylko konstrukcje i architektura, to przede wszystkim ład w otaczającej nas przestrzeni, to komfort i jakość naszego życia, ale także sposób myślenia o mających po nas nadejść następnych pokoleniach.

Godność "Osobowość Roku w Budownictwie" jest przyznawana osobie, której działalność w skali państwa i gospodarki narodowej przyczyniła się w szczególny sposób do rozwoju gospodarki rynkowej, przedsiębiorczości, w szczególności zaś polskich przedsiębiorstw działających w sferze budownictwa. Kandydatury do tego tytułu zgłaszają członkowie władz PZPB, prezesi firm zrzeszonych w Związku, członkowie organizacji pozarządowych, a także współpracujące ze Związkiem osoby.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej