OKRE Development zainteresowany rynkiem nieruchomości logistycznych i przemysłowych

2015-01-12 13:40

Do dotychczasowych dwóch akcjonariuszy OKRE Development ‒ belgijskich firm Koramic Real Estate NV i Otreco NV ‒ dołączyła belgijska firma Futurn NV znana w Belgii w branży nieruchomości logistycznych i przemysłowych.

Nowy akcjonariusz w OKRE Development oznacza, że deweloper będzie próbował w Polsce pozyskiwać projekty także na rynkach magazynowym i przemysłowym. Analitycy zapowiadają utrzymanie dynamiki wzrostów w tym sektorze inwestycyjnym, spowodowane przede wszystkim rozwojem branży e-commerce i FMCG. W roku 2014 pojawiły się nawet projekty spekulacyjne największych inwestorów na rynku logistycznym. Decyzja OKRE dotycząca rozwoju właśnie tego kierunku działalności nie jest więc zaskakująca.

Do tej pory najbardziej znanym projektem OKRE Development jest biurowiec GreenWings przy ul. 17 Stycznia w Warszawie. Poza projektami biurowymi (głownie w Warszawie) OKRE Development buduje osiedle mieszkaniowe w Poznaniu, a kolejną inwestycję mieszkaniową planuje zrealizować w Warszawie.

Druga istotna zmiana dla OKRE Development to nowy dyrektor generalny firmy. Z dniem 1 stycznia 2015 roku władze firmy zasilił Maciej Lewandowski, od 17 lat pracujący w branży nieruchomości, wcześniej związany z firmami HB Reavis i Skanska Property Poland.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej