Odważ się! Trimo Urban Crash

2010-12-09 14:36
Trimo Urban Crash
Autor: TRIMO

Zadanie konkursowe – instalacja mająca publiczne zastosowanie - będzie wybudowana przez firmę Trimo w wybranej lokalizacji – dzielnicy Lublany Nove Fužine. Konkurs Trimo Urban Crash potrwa jeszcze przez dwa miesiące. Studencie, nie zwlekaj! Już ponad 1500 osób z 80 krajów świata dokonało rejestracji na oficjalnej stronie konkursu. To trzy razy więcej niż w tym samym momencie poprzedniej edycji.

Konkurs otwarty jest jeszcze niecałe dwa miesiące i jest to kreatywne wyzwanie dla studentów by stworzyć publiczną instalację dla mieszkalnej dzielnicy Lublany Nove Fužine, w której zastosowano produkty Trimo. Instalacja ta powinna ożywić dzielnicę i jednocześnie być odpowiedzią na architektoniczny i społeczny problem, coraz częściej spotykany w miejskich aglomeracjach europejskich miast.

Trimo: ty projektujesz, my budujemy

Zwycięski projekt zostanie wybudowany przez firmę Trimo w tej dzielnicy a zwycięzca otrzyma w nagrodę pobyt w renomowanej szkole architektury w Londynie - Architectural Association (AA) School of Architecture. Dodatkowo wszyscy finaliści konkursu zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach architektury w Słowenii. Jest to na pewno jedna z możliwości zdobycia ciekawych referencji, ważnych dla każdego studenta będącego u progu swojej kariery zawodowej. Złożone prace będą oceniane przez międzynarodowe jury, złożone z profesorów architektury i projektowania, praktyków architektury, autorów zwycięskiej pracy z poprzednich edycji konkursu, reprezentantów firmy Trimo i władz miasta Lublana.

Konkurs potrwa do 31 stycznia 2011 r.

Zainteresowanie konkursem rośnie każdego dnia, a dziś zarejestrowało się już ponad 1500 osób z 80 krajów. Najwięcej studentów zarejestrowało się z Polski a następnie Słowenii, Serbii, Włoch, Hiszpanii, Argentyny, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

- Prace powinny być świeże i zrozumiałe dla wszystkich, bez zbędnych tłumaczeń i objaśnień - Miloš Florijančič, przewodniczący jury, profesor na Wydziale Architektury w Lublanie w Słowenii, daje radę wszystkim, który zastanawiają się nad przyłączeniem do konkursu. - Przed złożeniem swojej pracy powinni jeszcze raz spojrzeć na projekt i przemyśleć swój pomysł. Praca nad projektem nie powinna jednak trwać zbyt długo – powinna być przemyślana i przeniesiona na papier lekką ręką. Zdecydowanie najważniejszym argumentem w wyborze prac będzie siła projektu, uczciwość oraz prostota.

Odważ się!

Takie podejście mają również zwycięscy poprzednich edycji konkursu: Rok Grdiša ze Słowenii, finalista konkursu z 2007 r., zdecydował się na udział w konkursie w ostatnim momencie.
- To był dla mnie tak właściwie ostatni dzwonek by wziąć udział w konkursie, więc pomyślałem „czemu nie”. Zastanawiałem się nad tym, co mógłbym zrobić, co byłoby łatwe do wykonania dla Trimo i jednocześnie by dobrze wyglądało. Zdecydowałem się więc po prostu to zrobić. Nagroda w konkursie Trimo Urban Crash to doskonała referencja, oczywiście umieściłem ją w swoim CV. Mój projekt został postawiony w parku Tivoli w Lublanie i jest to mój pierwszy projekt budowlany – to wspaniała rzecz. I to jest właśnie to – myśli zmieniają się w rzeczywistość. To było świetne uczucie, gdy wokół mnie byli ci wszyscy ważni ludzie a ja stałem pośród nich w centrum uwagi. Udział w takim konkursie to jest coś, co powinien zrobić każdy student – wszystkim to polecam - podkreśla Rok Grdiša.

Trimo Urban Crash

Zwycięskie projekty zostaną wybrane przez międzynarodowe jury w dwuetapowym procesie i następnie zostaną one poddane publicznemu głosowaniu. Ogłoszenie konkursu nastąpi pod koniec kwietnia 2011 a zwycięski projekt zostanie wybudowany w tym samym roku na jesień. Podczas oficjalnej gali otwarcia instalacji finaliści konkursu będą mogli spotkać się z wszystkimi członkami jury oraz wziąć udział w architektonicznych warsztatach. Zwycięski projekt zostanie wybudowany przez firmę Trimo, a jego autor otrzyma w nagrodę pobyt w letniej szkole architektury w Londynie.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.trimo-urbancrash.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej