Odpowiedzialny biznes Atlasa

2012-09-05 19:23

Certyfikat poświadczający społecznie odpowiedzialny biznes, czyli potwierdzający działania CSR uzyskała firma Atlas. Obecnie w Polsce tym certyfikatem pochwalić się może tylko kilka firm.

Kolejna polska firma otrzymała certyfikat odpowiedzialnego biznesu, spełniając Wytyczne Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Certyfikat potwierdzający działania CSR (skrót ang. Corporate Social Responsibility) - oznaczający społeczną odpowiedzialność biznesu - obejmuje jego obszary takie jak: transparentność działalności, przestrzeganie praw człowieka i praw pracowniczych, ochrona środowiska, przeciwdziałanie korupcji oraz ochrona praw konsumenta. Wytyczne to zbiór zasad dotyczących CSR, opracowanych przez OECD, czyli Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju już w 1976. Jest to jedyny tak wszechstronny i promowany przez kraje członkowskie dokument. Organizacja ta, czyli OECD przyznaje prestiżowe wyróżnienie, jakim jest certyfikat odpowiedzialnego biznesu, po przeprowadzeniu badań dotyczące spełnienia Wytycznych.

W Polsce badania, poświadczone finalnie certyfikatem, prowadzi Krajowy Punkt Kontaktowy OECD
(w skrócie KPK OEDC) znajdujący się przy Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju skupia 34 wysoko rozwinięte i demokratyczne państwa. Polska jest członkiem tej organizacji, czyli OECD od 1996 roku. Uzyskanie certyfikatu potwierdzającego działania Corporate Social Responsibility jest znaczącym wydarzeniem w każdej firmie - to ważny krok w strategii odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

W następstwie zakończonego z pozytywnym wynikiem procesu badania poświadczającego społecznie odpowiedzialny biznes firma ATLAS ma prawo posługiwać się specjalnie zaprojektowanym
i przeznaczonym dla polskich firm logo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej