Nowy zarząd, nowa rada nadzorcza

2008-06-27 16:24

ZWZA Prochem SA wybrało nową radę nadzorczą spółki (Marek Garliński, Andrzej Karczykowski, Dariusz Krajowski-Kukiel, Krzysztof Obłój i Steven G. Tappan). Na jej prezesa wybrany został Andrzej Karczykowski, a wiceprezesa - dotychczasowy prezes zarządu spółki Prochem - Marek Garliński. Od 22 czerwca br. w skład zarządu Prochem SA wchodzą: Marek Kiersznicki i Krzysztof Marczak, a prezesem zarządu jest Jarosław Stępniewski.

Jarosław Stępniewski, nowy prezes Prochem SA, jest związany z firmą od 1983 roku, a od 1997 - pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Od 17 lat zasiada i przewodniczy radom nadzorczym spółek należących do Grupy Kapitałowej Prochem, w tym: Irydion Sp. z o.o., Pro-Inhut SA, Proorganika SA, Prochem Inwestycje Sp. z o. o., Elektromontaż Kraków SA. Absolwent Instytutu Inżynierii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej, ukończył też studium podyplomowe MBA w Międzynarodowej Szkole Zarządzania (Uniwersytet Warszawski).

Prochem SA powstał w 1947 roku i jest obecnie jedną z największych firm inżynierskich w Polsce. W ciągu 60 lat swojej działalności zaprojektował i nadzorował realizację ponad 3000 zakładów, instalacji przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej, w tym zrealizował ponad 100 inwestycji "pod klucz". Zajmuje się również utrzymaniem "w ruchu" działających instalacji i obiektów przemysłowych oraz świadczy usługi doradcze i inżynierskie w zakresie ochrony środowiska.

W 1994 roku Pochem zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 1996 spółka rozpoczęła budowę grupy kapitałowej poprzez zakup udziałów w firmach inżynierskich i wykonawczych. Struktura grupy, w skład której wchodzi obecnie kilkanaście spółek, umożliwia podejmowanie dużych i skomplikowanych przedsięwzięć inwestycyjnych. Jako pierwsza firma inżynierska w Polsce Prochem uzyskał w 1995 roku certyfikat jakości ISO: 9001:2000, a w 2003 - certyfikat AQAP 1101995.

Jarosław Stępniewski
Autor: PROCHEM SA Jarosław Stępniewski, nowy prezes Prochem SA.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej