Nowy zarząd, nowa rada nadzorcza

2008-06-27 16:24

ZWZA Prochem SA wybrało nową radę nadzorczą spółki (Marek Garliński, Andrzej Karczykowski, Dariusz Krajowski-Kukiel, Krzysztof Obłój i Steven G. Tappan). Na jej prezesa wybrany został Andrzej Karczykowski, a wiceprezesa - dotychczasowy prezes zarządu spółki Prochem - Marek Garliński. Od 22 czerwca br. w skład zarządu Prochem SA wchodzą: Marek Kiersznicki i Krzysztof Marczak, a prezesem zarządu jest Jarosław Stępniewski.

Jarosław Stępniewski, nowy prezes Prochem SA, jest związany z firmą od 1983 roku, a od 1997 - pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Od 17 lat zasiada i przewodniczy radom nadzorczym spółek należących do Grupy Kapitałowej Prochem, w tym: Irydion Sp. z o.o., Pro-Inhut SA, Proorganika SA, Prochem Inwestycje Sp. z o. o., Elektromontaż Kraków SA. Absolwent Instytutu Inżynierii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej, ukończył też studium podyplomowe MBA w Międzynarodowej Szkole Zarządzania (Uniwersytet Warszawski).

Prochem SA powstał w 1947 roku i jest obecnie jedną z największych firm inżynierskich w Polsce. W ciągu 60 lat swojej działalności zaprojektował i nadzorował realizację ponad 3000 zakładów, instalacji przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej, w tym zrealizował ponad 100 inwestycji "pod klucz". Zajmuje się również utrzymaniem "w ruchu" działających instalacji i obiektów przemysłowych oraz świadczy usługi doradcze i inżynierskie w zakresie ochrony środowiska.

W 1994 roku Pochem zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 1996 spółka rozpoczęła budowę grupy kapitałowej poprzez zakup udziałów w firmach inżynierskich i wykonawczych. Struktura grupy, w skład której wchodzi obecnie kilkanaście spółek, umożliwia podejmowanie dużych i skomplikowanych przedsięwzięć inwestycyjnych. Jako pierwsza firma inżynierska w Polsce Prochem uzyskał w 1995 roku certyfikat jakości ISO: 9001:2000, a w 2003 - certyfikat AQAP 1101995.

Jarosław Stępniewski
Autor: PROCHEM SA Jarosław Stępniewski, nowy prezes Prochem SA.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej