Nowy szef GDDKiA

2015-12-04 12:17
GDDKiA
Autor: brak danych

Nowy rząd to nie tylko nowi ministrowie, to również zmiany władz urzędów podległych premierowi. I tak nowym szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) został mianowany Jacek Bojarowicz. Jego poprzednikiem był od kwietnia 2014 Tomasz Rudnicki.

Jacek Bojanowicz nie jest nową osobą w GDDKiA, jest związany z tym urzędem od wielu lat. Od stycznia 2006 do maja 2008 był zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Absolwent Politechniki Krakowskiej, ma tytuł magistra inżyniera budownictwa drogowego, zaś drogę zawodową rozpoczął w 1976 w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Kielcach. Następnie był zastępcą dyrektora Rejonu Dróg Publicznych w Jędrzejowie (1982-1987), zastępcą dyrektora Rejonu Dróg Publicznych w Kielcach, p.o. Naczelnego Dyrektora Okręgu Dróg Publicznych w Kielcach (1990-1998), dyrektorem biura Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach (1999-2001), dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych w Krakowie (2001-2002), dyrektorem Oddziału GDDKiA w Kielcach. Ma uprawnienia zawodowe do projektowania dróg oraz wykonywania i nadzorowania robót drogowych i mostowych, co zaowocowało w praktyce funkcją głównego specjalisty i kierownika projektu budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Radom – Skarżysko – Kamienna (2014-2015).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej