Nowy prezes w ENERGA SA

2008-03-14 17:39

Rada Nadzorcza spółki ENERGA przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z 15. kandydatami i dokonała oceny ich predyspozycji, wiedzy i kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska prezesa zarządu ENERGA SA. Uchwałą Rady funkcję prezesa objął Mirosław Bieliński.

Nowy prezes zarządu ENERGA SA jest osobą z dużym doświadczeniem w restrukturyzacji przedsiębiorstw, w tym z branży energetycznej, jak i w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi oraz zespołami ludzi.
Mirosław Bieliński jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji oraz studium podyplomowego finansów i rachunkowości Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył liczne kursy i szkolenia, także za granicą.
Obecnie pełni funkcję członka Zarządu TPS Sp. z o.o.  oraz prezesa MP59 Sp.z o.o.(spółka celowa projektu Otwarta Przestrzeń). Wcześniej m.in. prezes Pharmag SA Gdańsk, członek zarządu Ratusza Sp. z o.o., partner w firmie Doradca Consultants Ltd. Gdynia, dyrektor Działu Analiz Ekonomicznych w Hestia Consultants SC Sopot. Przewodniczył i był członkiem rad nadzorczych kilku spółek. Brał udział m.in. w przygotowaniu i prowadzeniu Programu Prywatyzacji Podmiotów Komunalnych na zlecenie Ministra Skarbu Państwa. Jest autorem wielu analiz, raportów i koncepcji dla największych przedsiębiorstw z branży energetycznej (m.in. dla KE ENERGA SA, PGNiG SA, ABB, Rafineria Gdańska SA, Nafta Polska). Przygotowywał wiele projektów prywatyzacyjnych i prywatyzacyjno-restrukturyzacyjnych oraz z zakresu doradztwa strategicznego i finansowo-ekonomicznego.  Certyfikowany Doradca w Zakresie Zarządzania, członek-założyciel Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych.

ENERGA dostarcza prąd do domów ponad 7 milionów Polaków oraz do ponad 200 tys. firm. Jest operatorem systemu dystrybucyjnego obejmującym swoim zasięgiem obszar o powierzchni 75 tys. km2, czyli mniej więcej wielkości całych Czech. Grupa ENERGA jest pracodawcą dla ponad 12,5 tys. osób.

Tomasz Michalik - prezes zarządu, dyrektor naczelny Energoaparatury S.A.
Autor: Energoaparatura S.A. Tomasz Michalik - prezes zarządu, dyrektor naczelny Energoaparatury S.A.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej