Nowy prezes polskiego oddziału Dryvit Systems

2008-09-05 17:28
Nowy prezes polskiego oddziału Dryvit Systems
Autor: Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o. Nowy prezes polskiego oddziału Dryvit Systems

Zarządza oddziałami Dryvit Systems w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Z europejskiej centrali firmy w Warszawie koordynuje strategie, działania i rozwój firmy w tych regionach. Odpowiada za analizę potencjału branży i poszukiwanie nowych możliwości inwestycyjnych oraz dywersyfikację oferty. Tony Biela - nowy prezes zarządu Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Finansów Loyola University of Chicago (ukończył również studia MBA w International Institute for Management Development w Lozannie) stanowisko prezesa zarządu Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o. objął latem 2008 roku. Poprzednio, w roku 1996, współtworzył polski oddział Dryvit Systems w Warszawie, pełniąc funkcję dyrektora ds. finansowych.

Karierę zawodową rozpoczął w 1986 roku. W Stanach Zjednoczonych kierował audytem finansowym w firmach Ernst & Young oraz Nalco Chemicals. Następnie pracował w polskim biurze Deloitte & Touche. Począwszy od 1999 roku, przez dziesięć lat związany był z RPM International Inc., amerykańskim holdingiem zrzeszającym producentów specjalistycznych materiałów wykończeniowych dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych ze 130 krajów świata. Zajmował stanowiska menedżerskie w biurach RPM w Singapurze, USA oraz - w latach 2001-2008 - w Belgii. Stworzył grupę RPM w Europie, w ramach której koncern pozyskał 9 firm, co przyczyniło się do znaczącego wzrostu obrotów. Dryvit Systems jest członkiem RPM International Inc.

Miłośnik baseballu i hokeja na lodzie. Interesuje się strategiami wojennymi i taktyką militarną.

Tony Biela
Autor: Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o. Tony Biela, nowy prezes zarządu polskiego oddziału Dryvit Systems.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej