Nowy oddział Hochtief Polska

2006-12-24 13:25

Od początku stycznia 2006 roku w strukturach Hochtief Polska działa nowa jednostka - Oddział Infrastruktura z siedzibą w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 15. Jego dyrektorem został Leszek Ceran. Oddział Infrastruktura zajmie się kompleksową realizacją obiektów z zakresu infrastruktury drogowo-mostowej, kolejowej, portowej i ochrony środowiska. Nowa jednostka powstała na bazie działającego od 2005 roku Profit Center Infrastructure.

Pierwszym dużym projektem pozyskanym przez Profit Center Infrastructure jest budowa głębokowodnego terminala kontenerowego Deepsea Container Terminal Gdańsk (DCT) w Porcie Północnym Gdańsk. Hochtief Polska bierze udział w realizacji DTC jako partner wewnętrznego konsorcjum z Hochtief Construction AG Civil Engineering and Marine Works.

- Powołanie do życia odrębnej jednostki do realizacji projektów infrastrukturalnych jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie polskiego rynku na inwestycje tego typu. Nikt nie ma wątpliwości, że rozwój infrastruktury w naszym kraju jest jedną z najważniejszych spraw mających ogromny wpływ na polską gospodarkę.
Chociaż Oddział Infrastruktura działa formalnie od początku 2006 r., Hochtief Polska od kilku lat angażuje się w realizację budowli inżynierskich (budowa 30 mostów i wiaduktów na autostradzie A2). Poza tym jako spółka wchodząca w skład jednej z największych międzynarodowych firm budowlanych w każdej chwili mamy możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia tzw. centrów kompetencji Grupy HOCHTIEF. Taka współpraca umożliwia wdrożenie w krótkim czasie najwyższych międzynarodowych standardów realizowanych projektów - powiedział Leszek Ceran, dyrektor Oddziału Infrastruktura.

Firma Hochtief Polska rozpoczęła działalność w 1996 roku, natomiast na polskim rynku koncern był już obecny od 1990 roku. Przez ostatnie dziesięciolecie spółka zrealizowała projekty z zakresu budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej, budownictwa infrastrukturalnego i mieszkaniowego.
Hochtief Polska działa poprzez sieć oddziałów i przedstawicielstw w całej Polsce - w Warszawie (Budokor, Oddział Infrastruktura oraz Dział Client Solutions), Poznaniu (Poz-Building), Krakowie (Kpis-Cracovia) oraz w Katowicach (Przedstawicielstwo Oddziału Kpis-Cracovia na teren Śląska).

Wybrane realizacje Hochtief Polska:

 • Kompleks biurowy Rondo 1 w Warszawie,
 • Biurowiec Metropolitan w Warszawie,
 • Biurowiec Liberty Corner w Warszawie,
 • Obiekt dydaktyczno-usługowy dla Krakowskiej Szkoły Wyższej,
 • Centrum Sztuki i Biznesu "Stary Browar" w Poznaniu,
 • Pałac Sprawiedliwości w Warszawie,
 • Centrum Giełdowe w Warszawie,
 • International Business Center w Warszawie,
 • Apartamenty Holland Park II w Warszawie,
 • Centrum handlowo-usługowe Galeria Dominikańska we Wrocławiu,
 • Park Wodny w Krakowie,
 • Instytut Stomatologii dla Akademii Medycznej w Poznaniu.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej