Nowy członek zarządu PM Group Polska

2012-09-21 18:57
Joanna Bensz_PM Group
Autor: brak danych Joanna Bensz, nowy członek zarządu PM Group Polska

Joanna Bensz została nowym członkiem zarządu spółki PM Group Polska, realizującej projekty inwestycyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Joanna Bensz jest ekspertem w zakresie kompleksowej obsługi inwestycji zagranicznych w Polsce.

Joanna Bensz, nowy członek zarządu PM Group Polska, jest ekspertem w obszarze kompleksowej obsługi inwestycji zagranicznych w Polsce. Od kilkunastu lat doradza inwestorom zagranicznym w działaniach poprzedzających proces realizacji inwestycji w Polsce, takich jak wybór lokalizacji i strategiczne planowanie inwestycji. Współpracuje z międzynarodowymi izbami gospodarczymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi, które wspierają bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Z firmą PM Group związana od 1997 roku. Jako dyrektor ds. rozwoju i marketingu zajmowała się m.in. rozszerzeniem działalności PM Group w sektorach spożywczym, zaawansowanych technologii, FMCG, farmaceutycznym, biotechnologicznym, urządzeń medycznych i komercyjnym. Jako nowy członek zarządu PM Group Polska nadal będzie odpowiedzialna za pozyskiwanie strategicznych partnerów i rozwój działalności firmy w regionie.

Joanna Bensz wśród szans i możliwości, jakie stwarza polski rynek zagranicznym inwestorom, stawia m.in. na współpracę z lokalnymi władzami i strefami ekonomicznymi:
– Większość naszych klientów interesuje się gruntami położonymi właśnie tam. Da się także zauważyć, że władze lokalne coraz przychylniej, bardziej profesjonalnie, merytorycznie i kreatywnie podchodzą do obsługi inwestorów zagranicznych – wyjaśnia Joanna Bensz.

Inną rynkową tendencją, którą firma zamierza wykorzystać, jest „zielone budownictwo”, którego wraz z upływem lat przybywa na polskim rynku. Inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na estetykę, jakość i przede wszystkim energooszczędny charakter  obiektów. – Projektujemy coraz więcej budynków biurowych i przemysłowych zgodnie z normami LEED i BREEAM. Nie wszyscy klienci decydują się na pełną certyfikację budynku, ale sporo projektowanych przez PM Group obiektów spełnia najnowocześniejsze wymogi „zielonego budownictwa”. Jeśli zmieni się jeszcze prawodawstwo, które dziś nie przewiduje ulg dla inwestorów zainteresowanych takimi obiektami, w jeszcze większym stopniu będziemy angażować się w „zielone inwestycje”  – podsumowuje Joanna Bensz.

Jej pasją są podróże, poznawanie świata i nauka języków. Dba również o swój rozwój osobisty. Joanna Bensz jest filologiem i specjalistką w dziedzinie marketingu międzynarodowego.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej