Powiększony zarząd Mercor SA

2009-03-19 14:27
Robert Jabłoński
Autor: Mercor SA Robert Jabłoński, Dyrektor Operacyjny spółki Mercor, od marca 2009 nowy członek Zarządu.

Dotychczasowy, dwuosobowy zarządu spółki Mercor, który tworzyli: Krzysztof Krempeć, prezes zarządu, współzałożyciel Mercoru i największy jego akcjonariusz (23,63% akcji) oraz Grzegorz Lisewski, pierwszy wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy, został wzmocniony o nowego członka. Do pełnienia tej funkcji - 17 marca 2009 - Rada Nadzorcza Mercor SA powołała Roberta Jabłońskiego, dyrektora operacyjnego Spółki.

Do zespołu Mercor SA Jabłoński dołączył z początkiem marca tego roku, obejmując stanowisko dyrektora operacyjnego. Jego zadaniem jest doskonalenie procesów biznesowych w Grupie Mercor m.in. w obszarze marketingu, sprzedaży, zaopatrzenia i logistyki oraz serwisu. Robert Jabłoński ma bogate doświadczenie zarządcze oraz świetną znajomość branży budowlanej. Przez ostatnie 10 lat pracował dla Crawford Group AB, który jest wiodącym na świecie dostawcą w zakresie bram przemysłowych oraz rozwiązań logistycznych. W ostatnich latach w europejskiej centrali firmy w Szwecji pełnił funkcję jednego z jej wiceprezesów.

- Grupa Mercor bardzo dynamicznie się rozwija, do czego przyczyniły się m.in. udane akwizycje z ubiegłego roku. W dłuższej perspektywie naszą przewagę rynkową chcemy utrwalać dzięki sprawnemu, efektywnemu zarządzaniu procesami biznesowymi w ramach grupy. Myślę, że powołanie dyrektora operacyjnego Spółki do zarządu to w tym kontekście czytelny sygnał dla naszych akcjonariuszy oraz partnerów biznesowych. Osobiście cieszę się, że do zarządu dołącza Robert Jabłoński, którego wiedzę, doświadczenie i sprawność w zarządzaniu bardzo sobie cenię – powiedział Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej