Nowe władze na 10-lecie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

2013-06-19 16:02
Zarząd SSO
Autor: SSO

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) uroczyście obchodziło właśnie swoje 10-lecie. Czas ten zbiegł się również z walnym zebraniem SSO i wyborem nowych władz, które zainaugurują kolejną dekadę działalności Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń.

Walne zabranie SSO na prezesa zarządu stowarzyszenia wybrało Jacka Michalaka (Grupa Atlas), wiceprezesami zostali Piotr Ciborowski (Henkel Polska) i Ryszard Rówiński (Sto-ispo). W zarządzie znaleźli się ponadto Kamil Kiejna (Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu), Rafał Adamczyk (Ejot Polska) i Waldemar Pilczek (Caparol Polska).
 – Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń działa już dziesięć lat. Mało kto wie, że europejskie stowarzyszenie EAE we wrześniu obchodzić będzie dopiero piąte urodziny – zauważył Jacek Michalak. – Dzisiaj Stowarzyszenie ma dwudziestu członków, jednak w Polsce jest znacznie więcej producentów złożonych systemów izolacji cieplnej. Wspólnie z kolegami z zarządu będę chciał przekonać do uczestnictwa w pracach stowarzyszenia nieobecne jeszcze w nim firmy. SSO wiele robiło, by uświadamiać odbiorcom znaczenie kompletnych rozwiązań systemowych i te działania będą kontynuowane. Wyzwaniem dla nas jest także promowanie i wspieranie właściwych rozwiązań dla koniecznych napraw wielu elewacji ocieplonych w minionych latach w nieprawidłowy sposób. Początek mojej kadencji zbiega się z wejściem w życie regulacji CPR. To kolejne wyzwanie dla SSO - zapowiada nowo wybrany prezes SSO.
Przypomnijmy, że Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń - organizacja branżowa polskich producentów systemów ETICS - prowadzi dialog z wykonawcami, projektantami, inwestorami, urzędnikami i inspektorami nadzoru, a także z odbiorcami indywidualnymi. SSO szkoli, doradza, występujemy w roli eksperta w pracach instytucji badawczych, instytucji zajmujących się jakością produktów i ich dopuszczaniem do obrotu, konsultuje dokumenty organów administracji państwowej. A wszystko po to, by osiągnąć stan jak najbliższy ideałowi, czym według SSO jest rynek zdominowany przez systemowe rozwiązania, gdyż tylko one dają pewność i trwałość ocieplenia. Stowarzyszenie jest jednym z inicjatorów powołania w roku 2008 - European Association for ETICS (EAE). W Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentowanych jest obecnie 20 podmiotów: Alpol Gips, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Atlas, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska.

Jacek Michalak
Autor: SSO Jacek Michalak, nowy prezes zarządu SSO. Doktor nauk chemicznych, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Z branżą budowlaną związany od 1996, gdy rozpoczął pracę w spółce Atlas, gdzie od 2007 jest wiceprezes ds. rozwoju. Jest zastępcą przewodniczącego Komitetu Technicznego nr 184 ds. Klejów i ekspertem w Komitecie Technicznym Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN/TC 67. Autor i współautor wielu publikacji i referatów naukowych
Regaty SSO
Autor: SSO Jubileuszowe regaty na 10-lecie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Walne zebranie SSO, które wyłoniło nowe władze stowarzyszenia odbyło się 13 czerwca 2013 w Ostródzie. Dzień wcześniej, przedstawiciele zrzeszonych w stowarzyszeniu firm i zaproszeni goście uroczyście obchodzili jego 10-lecie. Jubileusz zakończyły rocznicowe regaty na Jeziorze Drwęckim, w których pod banderą SSO rywalizowało 12 załóg.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej