Nowe inwestycje za 100 mln złotych. Tak Velux świętuje swoje 25-lecie w Polsce

2015-10-13 14:25
25 lat velux
Autor: VELUX Polska

Historia Veluxa zaczęła się w 1941 roku od pomysłu inżyniera Villuma Kann Rasmussena na okno do poddaszy. 25 lat temu Velux rozpoczął działalność w Polsce. Nasz kraj dziś ma dla Veluxa strategiczne znaczenie, a w ciągu ostatnich 3 lat Grupa Velux zainwestowała w fabryki w Polsce ponad 350 mln złotych.

Kiedy 25 lat temu Velux rozpoczynał działalność w Polsce Polacy wogóle nie znali okna dachowego. Dziś Velux sprzedaje okna dachowe produkowane w Polsce na kwotę 1,4 miliarda złotych rocznie. Według badań Centrum Analiz Branżowych łączny wartościowy udział Grupy VELUX i spółek siostrzanych w krajowej produkcji w 2014 roku wynosił 15,6%. Ze względu na wyspecjalizowanie się w produkcji okien drewnianych, udziały w krajowej produkcji okien z drewna są jeszcze wyższe i w 2014 roku wynosiły 45%.

Velux zatrudnia 3300 osób w swoich fabrykach w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach k. Tczewa. W latach 2012-2014 firma zainwestowała w modernizację i rozbudowę fabryk 350 mln złotych. Najnowsze inwestycje Grupy VELUX i spółek siostrzanych obejmują rozbudowę fabryki okuć w Gnieźnie, która wkrótce zostanie ukończona. Po tych zmianach 70% okuć do okien, produkowanych przez Grupę VELUX na świecie, będzie pochodziło właśnie z Gniezna. Kolejny projekt to budowa nowej hali na komponenty produkcyjne w Namysłowie. Ostatnia inwestycja dotyczy fabryki należącej do spółki Dovista w Wędkowach koło Tczewa, gdzie rozpoczęła się budowa lakierni proszkowej, gdzie będą produkowane elementy do okien drewniano-aluminiowych. W sumie wartość wszystkich inwestycji wyniesie ponad 100 mln zł, a powierzchnia fabryk zwiększy się o ponad 17 tys. metrów kwadratowych. W związku z tymi inwestycjami zatrudnienie wzrosło już o 130 osób.

W Polsce działa również Fundacja Velux. Velux jest także oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej - Polska 2016. Firma regularnie jest wyróżniana i nagradzana w konkursach branżowych.

My z tej okazji życzymy nowych ciekawych wyzwań, wytrwałości w realizacji celów i wiele sukcesów! STO LAT!

 

Jørgen Tang–Jensen, Prezes Zarządu Grupy VELUX
Autor: redakcja „Polska jest jednym z krajów, który ma strategiczne znaczenie dla Grupy VELUX. Od 25 lat intensywnie rozwijamy tutaj nie tylko działalność handlową, ale również produkcję i eksport na inne rynki europejskie.” – mówi Jørgen Tang–Jensen, Prezes Zarządu Grupy VELUX.
Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.
Autor: redakcja „Od 1990 roku, kiedy w Polsce została założona spółka handlowa, przeszliśmy długą drogę: od małego biura na warszawskim Muranowie do czterech fabryk i pozycji największego w Polsce producenta i eksportera okien” - mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej