Nowe inwestycje za 100 mln złotych. Tak Velux świętuje swoje 25-lecie w Polsce

2015-10-13 14:25
25 lat velux
Autor: VELUX Polska

Historia Veluxa zaczęła się w 1941 roku od pomysłu inżyniera Villuma Kann Rasmussena na okno do poddaszy. 25 lat temu Velux rozpoczął działalność w Polsce. Nasz kraj dziś ma dla Veluxa strategiczne znaczenie, a w ciągu ostatnich 3 lat Grupa Velux zainwestowała w fabryki w Polsce ponad 350 mln złotych.

Kiedy 25 lat temu Velux rozpoczynał działalność w Polsce Polacy wogóle nie znali okna dachowego. Dziś Velux sprzedaje okna dachowe produkowane w Polsce na kwotę 1,4 miliarda złotych rocznie. Według badań Centrum Analiz Branżowych łączny wartościowy udział Grupy VELUX i spółek siostrzanych w krajowej produkcji w 2014 roku wynosił 15,6%. Ze względu na wyspecjalizowanie się w produkcji okien drewnianych, udziały w krajowej produkcji okien z drewna są jeszcze wyższe i w 2014 roku wynosiły 45%.

Velux zatrudnia 3300 osób w swoich fabrykach w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach k. Tczewa. W latach 2012-2014 firma zainwestowała w modernizację i rozbudowę fabryk 350 mln złotych. Najnowsze inwestycje Grupy VELUX i spółek siostrzanych obejmują rozbudowę fabryki okuć w Gnieźnie, która wkrótce zostanie ukończona. Po tych zmianach 70% okuć do okien, produkowanych przez Grupę VELUX na świecie, będzie pochodziło właśnie z Gniezna. Kolejny projekt to budowa nowej hali na komponenty produkcyjne w Namysłowie. Ostatnia inwestycja dotyczy fabryki należącej do spółki Dovista w Wędkowach koło Tczewa, gdzie rozpoczęła się budowa lakierni proszkowej, gdzie będą produkowane elementy do okien drewniano-aluminiowych. W sumie wartość wszystkich inwestycji wyniesie ponad 100 mln zł, a powierzchnia fabryk zwiększy się o ponad 17 tys. metrów kwadratowych. W związku z tymi inwestycjami zatrudnienie wzrosło już o 130 osób.

W Polsce działa również Fundacja Velux. Velux jest także oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej - Polska 2016. Firma regularnie jest wyróżniana i nagradzana w konkursach branżowych.

My z tej okazji życzymy nowych ciekawych wyzwań, wytrwałości w realizacji celów i wiele sukcesów! STO LAT!

 

Jørgen Tang–Jensen, Prezes Zarządu Grupy VELUX
Autor: redakcja „Polska jest jednym z krajów, który ma strategiczne znaczenie dla Grupy VELUX. Od 25 lat intensywnie rozwijamy tutaj nie tylko działalność handlową, ale również produkcję i eksport na inne rynki europejskie.” – mówi Jørgen Tang–Jensen, Prezes Zarządu Grupy VELUX.
Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.
Autor: redakcja „Od 1990 roku, kiedy w Polsce została założona spółka handlowa, przeszliśmy długą drogę: od małego biura na warszawskim Muranowie do czterech fabryk i pozycji największego w Polsce producenta i eksportera okien” - mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej