Nowa marka farb i akcesoriów malarskich

2013-05-06 12:54
Marka JEGER
Autor: Global Point Dekoracyjna farba marki JEGER

Wydawałoby się, że na rynku polskim jest na tyle duża oferta farb i akcesoriów malarskich, że nie ma już miejsca na kolejnych graczy i nowe marki. Okazuje się jednak, że są firmy, które decydują się na taki krok i liczą na sukces. W Leroy Merlin, w segmencie efektów dekoracyjnych do ścian pojawiła się marka JEGER.Wywiad z Bernadetą Ambicką- Szeląg – właścicielką firmy Global Point.

Global Point jest firmą zajmującą się produkcją i dystrybucją akcesoriów malarskich. Skąd pomysł, by wejść na rynek z nową marką oferującą efekty dekoracyjne i farby?
W maju 2012 roku firma Global Point została zaproszona przez Leroy Merlin do udziału we wspólnym projekcie. Jego celem było stworzenie produktów z kategorii „efekty dekoracyjne do ścian”, które byłyby dedykowane klientom indywidualnym typu DIY (do it yourself), czyli takich, którzy nie są fachowcami, ale chcą samodzielnie, przy zastosowaniu odpowiednich materiałów, uzyskać we wnętrzach niebanalny efekt dekoracyjny. Zaczęliśmy od przeprowadzenia wnikliwych badań rynkowych nad artykułami służącymi do dekoracji oraz malowania. Określiliśmy wielkość tego segmentu rynku, przeanalizowaliśmy oferty dostawców, zidentyfikowaliśmy bariery wzrostu, a także możliwość rozwoju sprzedaży grupy efektów dekoracyjnych do ścian. Jak się okazało, asortyment dostępny w marketach był skierowany w głównej mierze do profesjonalistów, a nie klientów indywidualnych. Oferowane produkty były skomplikowane w aplikacji, a dodatkowo wymagały fachowych i drogich akcesoriów malarskich do ich przygotowania i późniejszego nałożenia na ścianę. Dostrzegliśmy potrzebę i odpowiedzieliśmy na nią marką JEGER.

Rynek farb w Polsce jest już podzielony przez kilku wiodących producentów. Jak planują Państwo zdobyć na nim swoje miejsce?
Gdybyśmy chcieli oferować wyłącznie farby i próbowali konkurować na półkach z największymi markami, to faktycznie, przebicie się w tym segmencie mogłoby być długofalowym procesem. Nasz debiut na rynku poprzedziliśmy jednak skonstruowaniem produktu, efektu dekoracyjnego, do którego farba jest elementem komplementarnym. Dzięki temu jesteśmy w stanie wypromować naszą markę. Efekty dekoracyjne marki JEGER wyróżniają się tym, że są proste w aplikacji i modelowaniu, szybkoschnące i co ważne, od razu gotowe do użycia. Dodatkowo, by nałożyć efekt dekoracyjny na ścianę nie musimy kupować drogich narzędzi - wystarczy zwykły pędzel, wałek czy nawet gąbka. Na naszą korzyść działa ponadto miejsce sprzedaży efektów dekoracyjnych JEGER, czyli sieć sklepów Leroy Merlin. Cieszy się ona bardzo dużą popularnością, a z jej oferty korzystają miliony klientów. Jeżeli choć 10% z nich będzie kojarzyć naszą markę, to dla JEGERA, jako debiutanta, będzie to spory sukces. Dodatkowo, oprócz tego, że nasze produkty znajdują się na półkach jednej z największych sieci sklepów budowlano – dekoracyjnych, klienci Leroy Merlin mogą także liczyć na pełne wsparcie techniczne ze strony wyszkolonych przez nas pracowników.

Jakie są Państwa plany co do rozwoju marki JEGER? Jaki firma planuje docelowo udział w rynku i w jakim czasie chcą to Państwo osiągnąć?
Przede wszystkim chcemy stworzyć nowe grupy produktów. Aktualnie marka JEGER obejmuje 8 grup produktów z kategorii: efekty dekoracyjne do ścian. Dodatkowo chcemy prowadzić szkolenia dla wykonawców, planujemy także otwarcie sieci firmowych salonów sprzedaży. Sądzę, że każda marka wchodząca na rynek marzy o tym, by zostać liderem, albo chociaż jednym z jego głównych graczy. Do tego potrzeba jednak dużo czasu. Dołożymy starań, aby już za rok JEGER był dobrze rozpoznawalną marką w Polsce.

Jak można określić jakość farb JEGER - średnia półka, niższa czy wysoka?
Biorąc pod uwagę jakość, skład fizyko-chemiczny, właściwości itp., zarówno efekty dekoracyjne, jak i farby z oferty marki JEGER to produkty z górnej półki. Ich jakość jest porównywalna do materiałów wiodących producentów, ale w bardziej przystępnej cenie.

Czyli z jakiego przedziału będą to ceny? 
Efekty dekoracyjne z linii JEGER Deco effect sprzedawane są w cenie 99,90 zł brutto za 1 litr, natomiast cena farb JEGER Color Paint wynosi 29,90 zł brutto za 1 litr.

Jak będzie zorganizowana sieć sprzedaży? Czy Leroy Merlin ma wyłączność?
Obecnie marka JEGER dostępna jest w każdym z 42. sklepów sieci Leroy Merlin na terenie Polski. Jak już wcześniej wspomniałam, planujemy stworzyć kolejny kanał dystrybucji, którym byłaby sieć własnych firmowych salonów sprzedaży w największych miastach naszego kraju.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej