Nowa fabryka Mapei. Inwestycja w Barcinie kosztowała 50 mln złotych

2013-05-13 11:56
nowa fabryka mapei
Autor: Mapei Polska Nowa inwestycja Mapei kosztowała 50 mln złotych. Pieniądze pochodzą z wypracowanego przez Mapei Polska zysku oraz kredytów bankowych.

Nowa fabryka w Barcinie, województwo kujawsko-pomorskie, będzie produkować kleje, fugi, tynki oraz systemy ociepleń Mapei. 10 maja 2013 roku nastąpiło oficjalne otwarcie nowej inwestycji Mapei.

Nowa fabryka w Barcinie jest drugą fabryką Mapei w Polsce. Pierwsza fabryka w Gliwicach w ciągu czterech lat już została rozbudowana o dodatkową powierzchnię magazynową i podwoiła moc produkcyjną. Fabryka Mapei w województwie kujawsko-pomorskim będzie wspierać produkcję dla Gliwic oraz obsługiwać rynek północnej Polski, a także rynki wschodnich sasiadów Polski, przede wszystkim krajów nadbałtyckich i obwodu Kaliningradzkiego.

Dodatkowo produkcja chemii budowlanej Mapei w Barcinie ma spowodować skrócenie czasu realizacji zamówień klientów do maks. 48 godzin.

Obecni na otwarciu fabryki w Barcinie założyciele i właściciele firmy Mapei, rodzina Squinzi, podkreślali ważność rynku polskiego dla grupy Mapei. Inwestycje grupy Mapei w Polsce to również zakup fabryk Sopro Polska w Nowinach i cementowni Górka Cement w Trzebini.

Nowa fabryka Mapei zapewniła około 40 miejsc pracy. Fabryka w Barcinie otrzymała certyfikat LEED. Zakład o powierzchni 9 700 m2 i mocy produkcyjnej na poziomie 150 000 ton produktów proszkowych rocznie będzie produkował m.in. kleje do montażu płytek, kleje do ociepleń, masy samopoziomujące, zaprawy naprawcze i mineralne zaprawy hydroizolacyjne.

Całkowity obrót Mapei w 2012 roku wyniósł 2,1 miliarda euro. Firma na całym świecie zatrudnia ponad 7 500 osób.

nowa fabryka mapei
Autor: Mapei Polska Moc produkcyjna nowej fabryki Mapei deklarowana jest na poziomie 150 000 ton produktów rocznie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej