Nowa fabryka automatyki do bram i rolet

2013-05-13 16:41
Fabryka napędów do bram firmy Somfy
Autor: SOMFY Fabryka firmy Somfy w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej

Firma Somfy, producent napędów i automatyki do bram i rolet uruchomi w Polsce, w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej nowa fabrykę. W to przedsięwzięcie francuski inwestor zamierza zaangażować około 55 mln euro.

Inwestycja firmy Somfy - oprócz fabryki napędów i automatyki do bram i rolet w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej na 8,5 ha powstanie także zaplecze handlowe i centrum logistyczne – ma być zrealizowana do 2020 roku, ale sam zakład ma być uruchomiony na początku roku 2014 i będzie produkować napędy do żaluzji zewnętrznych, krat sklepowych, okiennic i okien. W pierwszym etapie na koniec 2013 roku ośrodek ma być wyposażony w 2000 m2 biur i 10 000 m2 powierzchni produkcyjnej. Zaplanowane jest także uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego. W 2015 roku produkcja zakładu ma sięgać miliona napędów do bram i rolet rocznie, a w 2020 roku zwiększy się ona do 4 milionów. Powstanie także budynek centrum logistycznego o powierzchni 10 000 m2, czyli cały kompleks firmy w Niepołomicach będzie miał powierzchnię 22 000 m2.

Zakład w Polsce będzie ósmą fabryką firmy Somfy. Po dwie są jeszcze we Francji, Włoszech i w Chinach oraz jedna w Tunezji. W każdej zatrudnionych jest po około 1000 osób (głownie kobiet) i podobnie będzie w Polsce, gdzie firma jest obecna od 16 lat. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej