Najbardziej staniały silikaty

2009-08-08 14:00
Materiały budowlane
Autor: CzeM

W porównaniu do poprzedniego miesiąca, spadły ceny w 6 grupach towarowych, w 3 wzrosły, a w 2 nie zmieniły się - lipcowe ceny wiodących materiałów budowlanych analizuje Grupa PSB.

Najbardziej staniały bloczki silikatowe (o 5,2%), sucha zabudowa wnętrz (o 4,2%) i izolacje termiczne (o 3,5%), a minimalnie (o 0,1-0,9%) gazobetony, drewno i materiały drewnopochodne oraz chemia budowlana. Ceny materiałów ściennych ceramicznych oraz stolarki otworowej nie zmieniły się. Wzrosły natomiast ceny pokryć i folii dachowych, rynien (o 2,2%), a o mniej niż 1% ceny materiałów izolacji wodochronnej oraz narzędzi i sprzętu budowlanego.
W kategorii "inne" spadły jedynie ceny cementu i wapna o 0,5%, o tyleż wzrosły ceny farb, lakierów, tapet, a o 0,3% ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień i wentylacji. W pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.

Grupa PSB - analiza - trendy zmian cen materiałów budowlanych, dane za VII 2009

Grupa PSB - analiza - trendy zmian cen materiałów budowlanych, dane za VII 2009
Autor: Grupa PSB SA

Przychody PSB SA ze sprzedaży materiałów budowlanych w lipcu 2009 r. były wyższe o ponad 3% niż przed rokiem. A rok 2008 był bardzo dobrym rokiem dla branży.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej